Ligue 1 - souhrn 17. kola: RC Lens si vyšlápl na vedoucí PSG
Lens přehrálo vedoucí PSG, kterému se tak přiblížilo na rozdíl čtyř bodů. Monaco navázalo na triumf nad Auxerre, poradilo si i s Brestem, tentokráte si vystačilo s jednou brankou a v tabulce se dotáhlo na Marseille. Ta každopádně venku o den později porazila Montpellier, takže knížecí celek po tomto kole nakonec nic na OM nestáhl. Další zaváhání si připsal Lyon, jenž nestačil na Clermont, na závěr kola naopak uspělo Rennes...
Stade Rennes - OGC Nice 2:1
Góly: 5. Martin Terrier, 89. Benjamin Bourigeaud - 21. Ross Barkley
Rennes si napravilo svou reputaci po minulém nevalném vystoupení z půdy Remeše a před vlastními fanoušky přetlačilo Nice. Nutno ovšem podotknout, že zápasu by asi spíše slušela dělba bodů, ke které v podstatě směřoval. Nicméně bretaňský výběr nakonec jen minutu před počínajícím nastavení druhé půle rozradostnil svým přesným zásahem Benjamin Bourigeaud.
Domácí si na start do tohoto měření sil bezpochyby stěžovat nemohli. A už v 5. minutě se jim podařilo pohnout průběžným skóre kupředu. Gouiri ve vápně patičkou přiťukl míč na zezadu sbíhajícího si Kalimuenda, jemu sice ještě zabránil v úspěšném počínání skluzující Dante, ale balón se pak dostal do cesty nikým nestráženého Terriera, jenž přelstil gólmana Schmeichela.
Nice se nechtělo zahanbit, bylo vidět, že se míní starat o co nejrychlejší srovnání, nicméně se v 10. minutě muselo ještě smutně dívat na aktuální rezultát, neboť Barkleyho střelu levačkou likvidoval mezi třemi tyčemi stojící gólman Mandanda, a to i s pomocí brankové konstrukce. V 16. minutě mohlo naopak znovu zaúřadovat SRFC, zase se přitom ke klíčovému okamžiku nachomýtnul Terrier, který zvlnil síť. Jenže zasáhl VAR. A ten vynesl tvrdý ortel o neuznání jeho přesného zásahu, a to kvůli předchozímu ofsajdu, v němž se ocitl jeho spoluhráč Gouiri.
Ve 21. minutě již na řadu přece přišla další branka tohoto střetu. Barkley prostě ukázal, že je střelecky při chuti, a poté, co přebíral balón od Lotomby, zacílil do šibenice. A tentokráte se proti němu už Mandanda vytáhnout nestačil. V 69. minutě se OGC dokonce snažil dostat na koně Thuram, avšak hlavičkou bránu minul, a naopak na druhé straně bylo Rennes úspěšnější v koncovce při jedné ze svých větších šancí. Bourigeaud přitom jen lehce využil pobídky od Taita, který mu přihrával do takové pozice, z níž by se fotbalový profesionál zmýlit neměl.
Montpellier HSC - Olympique Marseille 1:2
Góly: 90+1. Téji Savanier (pen.) - 47. Nuno Tavares, 61. Maxime Estève (vl.)
V popředí Ligue 1 se drží Olympique Marseille, který je po mistrovství světa v Kataru ve skvělé formě. Po šestigólové výhře nad Toulouse zvládl i zápas v Montpellieru, kde úřadoval díky brance Nuna Tavarese i vlastního gólu Maxima Estéveho. Jedinou vadou na kráse je z pohledu hostů zranění Jonathana Clausse, jenž opustil hrací plochu už po pětadvaceti minutách, i korigující branka Téjiho Savaniera.
Favoritem byli hosté. V minulém kole pocítilo jejich sílu Toulouse, ale Montpellier měl za sebou rovněž vítězné představení, a slavného soka tak toužil zaskočit.
Marseille vstoupila do zápasu podle očekávání aktivně a Ünderovu střelu z úhlu nadvakrát krotil Omlin. Krásnou branku mohl přinést moment z 18. minuty, kdy Clauss z nečekané pozice a rovnou z první málem zaskočil Omlina. Pro samotného Jonathana Clausse však skončilo utkání smolně a už ve 25. minutě ho trenér Igor Tudor kvůli zranění stáhl.
Montpellier neměl v prvním poločase jedinou střelu na branku a po celou dobu se spíše bránil. Výsledek byl 0:0, takže vše zůstávalo otevřené.
Po změně stran se to ovšem změnilo. Hned ve 47. minutě napálil balón nechytatelně pod břevno Nuno Tavares, když krátce před tím Omlin vyrazil Veretoutovu hlavičku. Les Phocéens se brankou uklidnili a zároveň naladili. O pár minut později Omlin zasahoval po tvrdé ráně Kolašinace a po hodině hry už Marseille vedla o dva zásahy, Ünderův rohový kop si při bránění srazil do vlastní sítě Maxime Estéve.
Montpellier, který do té doby nepředvedl vůbec nic, sice měl půlhodiny času na odpověď, avšak v laufu hrající Marseille hru kontrolovala. Deset minut před koncem parádně zakroutil balón k tyči Alexis Sánchez a Omlin se vytasil s dalším výborným zákrokem. Omlin byl nejlepším hráčem domácího celku, což opětovně potvrdil záhy při šanci Ündera.
Na trávníku se v závěru přiostřilo a červenou kartu dostal za potyčku s Jullienem Nuno Tavares. Přesilovku Montpellier využil a zkorigoval výsledek na 1:2. López místo balónu srazil v pokutovém území protihráče a sudí Buquet nařídil pokutový kop. Téji Savanier navázal na svůj gól proti Lorientu a proměněnou penaltou ještě vykřesal malou naději na úspěšný rezultát.
V nastavení se však již nic nestalo, Les Phocéens zvítězili 2:1, čímž si pojistili třetí místo před dotírajícím Monakem.
Lille OSC - Stade Reims 1:1
Góly: 32. Jonathan David - 79. Jens Cajuste
Pouze remízu si připsalo v domácím prostředí Lille, a pro svěřence trenéra Paula Fonsecy je to pochopitelně ztráta. Ještě jedenáct minut před koncem Dogy vedly, ale Remeš spasil Jens Cajuste.
Lille po reprezentační přestávce porazilo Clermont 2:0 a v domácím prostředí věřilo, že získá další tři body, které ho posunou blíže evropským pohárům. Proti Remeši však přišlo vystřízlivění.
Domácí dali o sobě poprvé vědět po třech minutách, hlavičce Andrého moc nescházelo a balón jen těsně minul branku. O chvíli později vyrobil chybu brankář Diouf, ale Jonathan Bamba ji nedokázal potrestat. Gólem neskončila ani povedená akce z 21. minuty, po které Žegrov trefil Dioufovu náruč. Vzápětí se do první velké šance dostala i Remeš a Noah Jean Holm z malého vápna hlavičkoval nad branku.
Na šance bohatý první poločas přinesl úvodní trefu ve 32. minutě. Jonathan Bamba dostal přihrávku mezi dva stopery, pohotově zakončil a Diouf vyrazil balón přímo před Jonathana Davida, jenž z dorážky poslal Dogy do vedení. Těsně před koncem první půle mohlo Lille náskok navýšit, kdyby srážky brankáře Dioufa s Agbadouem potrestal Bamba. Diouf se však dokázal ještě do Bambovi střely na poslední chvíli vložit a celou situaci zachránit. V nastaveném čase zase nechal vyniknout Chevaliera Ito.
Lille vedlo, přesto trenér Paulo Fonseca sáhl k poločasovému střídání a Fonteho nahradil Alexsandro. Na tahu byli hosté, kteří potřebovali dohnat manko, a Mitchell van Bergen se o to pokusil dalekonosnou ranou přímo do středu branky, nicméně do připraveného Chevaliera.
Ovšem druhý poločas už nebyl zdaleka tak bohatý na šance jako ten první. Dvacet minut před koncem spálil obrovskou tutovku Bamba, po něm i Cabella, a dost možná tím podepsali svému týmu ortel. Místo pojistky totiž Remeš srovnala. V 79. minutě obdržel přihrávku Jens Cajuste a s pomocí teče zapadla jeho střela k tyči. Dogy měly na reakci málo času, a byť si ještě vytvořily tlak, vzít si vedení zpátky se jim nepodařilo.
Racing Strasbourg - ES Troyes 2:3
Góly: 41. Habib Diallo, 54. Ismaël Doukouré - 16. Renaud Ripart, 20. Rony Lopes, 78. Xavier Chavalerin
Štrasburk svou druhou ligovou výhru v této sezóně na své konto nepřidal, ba naopak nezískal z utkání proti Troyes ani bod, a tak stále okupuje předposlední místo tabulky v Ligue 1. Jeho soupeř se naopak vzdálil od pásma sestupu, konkrétně už na rozdíl pěti bodů, a vůbec poprvé se z výhry zaradoval Patrick Kisnorbo, první australský lodivod v top pěti soutěžích Evropy.
Stěží odhadovat, zda nepříjemnou situaci kolem bídných výsledků přežije domácí kouč Julien Stéphan. Loni bojoval se Štrasburkem o pohárovou Evropu, letos se v jeho podání koná jen horlivá snaha o udržení se na nejvyšší úrovni. Po restartu francouzské nejvyšší soutěže padl i podruhé, před pár dny se představil v Paříži, kde i přes porážku odvedl jeho tým lepší výkon.
Domácí přitom zahrozili jako první. Kdo ví, jakým směrem by se tenhle souboj upínal, kdyby Diallo hlavičku přetavil ve vedoucí gól a nezamířil pouze vedle brány. Následně totiž ESTAC zaznamenalo dva přesné zásahy, jimiž se dostalo do velkého klidu. Nejprve skóroval Ripart, a to v 16. minutě, to když se zjevil ve správnou chvíli na správném místě. Jeho spoluhráč se jal vypálit, pokus Odoberta se přitom odrazil od blokujícího protihráče Nyamsiho přímo k němu.
A ve 20. minutě Troyes udeřilo protivníka tvrdě do tváře ještě jednou. Ripart sice ještě střelbu realizovat nemohl, ale bránící Djiku, ležící na zemi, balón vypíchnul smolně do cesty Ronyho Lopese, který už se s ničím nemazal a zacílil do spodního rohu brány. Les Bleu et Blanc však stačili do pauzy aspoň snížit negativní stav, Diallo využil prodlouženého centru Bellegardeho.
Štrasburk se ve druhé půli vzchopil. A trefa Doukourého, který nekompromisně opíral svou dělovku o břevno, přičemž meruna ladně zapadla od horní brankové konstrukce za brankovou čáru, bude kandidovat bezesporu na nejpohlednější v této sezóně. Rozhodující slovo nicméně měli hosté, jež v 78. minutě rozhodli o svém triumfu. Chavalerinova volej rovněž patřila mezi fotbalové chvilky, které se nikdy nekoukají. Brankář Sels prostě neměl moc šancí zasáhnout.
RC Lens - Paris Saint-Germain 3:1
Góly: 5. Przemyslaw Frankowski, 28. Loïs Openda, 47. Alexis Claude-Maurice - 8. Hugo Ekitiké
S Mbappém, ale bez Messiho a Neymara, který si odpykával trest za červenou kartu v zápase proti Strasbourgu. Jedna hvězda se na rozjetý Racing ukázala býti málo. Na brzkou trefu Frankowskiho sice ještě dokázal Hugo Ekitike záhy odpovědět, nicméně pak už stříleli góly jenom domácí borci.
Jak naznačeno, polský fotbalista, který nechyběl v kádru svojí země na mundialu v Kataru, nepotřeboval k pokoření defenzivy úřadujícího mistra Francie ani pět minutek. Florian Sotoca nacentroval do vápna, kde z levé strany vracel před bránu Massadio Haïdara. Gianluigi Donnarumma míč jenom posunul na hranici malého čtverce, odkud z voleje uklízel rodák z Gdaňsku - 1:0.
Jenže, už v 8. minutě Nordi Mukiele posunul na bližší (pravou) tyč. Chvíli to vypadalo, že Ekitike vykopnul kulatý předmět brankáři z rukou, aby mezi dvěma obránci skóroval, nicméně kolega u videa potvrdil rozhodčímu Brisardovi, že všechno bylo v souladu s pravidly - 1:1. Na Stade Bollaert-Delelis se tedy začínalo znovu.
Potom o sobě dal poprvé vědět Kylian Mbappé. Brice Samba pouze vyrážel a autor vyrovnávací branky při dorážce našel boční síť. Alexis Claude-Maurice pak ve stoprocentní šanci selhal, avšak jeho chvíle měla přijít až ve druhém dějství. Fanoušci a fanynky severofrancouzského celku se stejně radovali podruhé už ve 28. minutě.
Sergio Ramos minul Fofanovu přihrávku, která směřovala do vápna na Loïse Opendu, jenž následně zaseknul před Marquinhosem a pod padajícím italským strážcem svatyně poslal míč na místo určení - 2:1. Defenziva výběru Francka Haiseho tentokrát další rychlou odpověď nedopustila, a tak se šlo do šaten za stavu, který více vyhovoval domácím.
A ve 48. minutě bylo ještě veseleji, protože Danilo vymyslel u vlastní šestnáctky přihrávku do špeku, čehož využil Openda, jenž patou posunul na Alexise Claude-Maurice, na jehož přízemní zakončení levačkou muž v rukavicích nedosáhnul - 3:1. O snížení se pokusil Achraf Hakimi, leč Samba se překonat nenechal.
Totožné tvrzení platilo i po hodiny hry, kdy jeho směrem pálil Mbappé. Na opačné straně Kevin Danso potvrdil, že na hřiště obvykle nechodí kvůli střílení gólů. Vitinha pak přihrál Pablovi Sarabiovi, který domácí jedničku opět nepřelstil. To samé se přihodilo i čtvrt hodiny před koncem, kdy rodák z Konžské republiky skvěle vyrážel skoro na brankové čáře! Tenhle moment do značné míry rozhodnul o tom, že si Lens připíše dvanácté vítězství.
Olympique Lyon - Clermont Foot 0:1
Góly: 86. Muhammed Cham (pen.)
Do Parc Olympique Lyonnais jezdí Les Lanciers rádi. Na rozdíl od vlastního stadionu se jim tam porážky s Les Gones vyhýbají. Není divu, že Pascal Gastien měl z výhry velikou radost, zatímco Laurent Blanc patrně musel novému majiteli Johnu Textorovi tohle zaváhání vysvětlovat.
Jako první mezi tři tyče zamířil domácí forvard Tetê, avšak s tímto pokusem si Mory Diaw hravě poradil. Netrvalo dlouho a jeho spoluhráč Karl Toko Ekambi se ocitnul v zajímavé příležitosti, ze které vůbec nic nevytěžil. V 18. minutě rozehrávali hosté standardní situaci (v podstatě šlo o takový zkrácený roh). Míč doputoval na hlavu Elbasana Rashiniho a následně byl tečován Saëlem Kumbedim. Anthony Lopes se přesto vyznamenal.
Následně se osmělil Maxence Caqueret, ale stav na ukazateli zůstal nezměněný. Brazilec Tetê byl vidět i při protiútoku tři proti dvěma, jenže všechno k nelibosti svých kolegů zadrbal. Teprve ve 39. minutě o sobě dal vědět Alexandre Lacazette. Jeho rána z hranice velkého čtverce mířila ke škodě Lyonu vysoko nad.
V závěru poločasu ještě musel Diaw likvidovat Kumbediho pokus, kterému předcházela velmi pěkná narážečka. Ve druhé půli aktéři na hrací ploše hráli zřejmě pod vlivem nějakého kouzla, protože z jejich kopaček/hlav při zakončení zcela vytratila přesnost. V 86. minutě to vypadalo, že Castello Lukeba zahrál ve vlastní šestnáctce rukou. Rozhodčí Stéphanie Frappart se šla podívat na video a nařídila penaltu.
Muhammed Cham Saračević, který v roce 2022 debutoval v rakouském áčku, cílil po své levé ruce, kdežto Lopes skákal na opačnou stranu - 0:1. Les Gones si byli vědomí toho, že času na vyrovnání je málo. Na jejich kopačky se evidentně vnesla nervozita, což mohl v nastaveném čase potrestat Grejohn Kyei. A skutečně trefil síť, ale pouze z boku.
AS Monaco - Stade Brestois 1:0
Góly: 54. Aleksandr Golovin
Na Stade Louis II se tradičně hrálo před mizernou kulisou. Do ochozů přišlo pouze lehce přes šest tisíc diváků, kteří mohli sledovat, kterak domácí díky Golovinově trefě potvrdili lepšící se formu, která je vyšvihla až na pohárovou pozici, zatímco Les Pirates si musí na opuštění sestupového pásma minimálně týden počkat.
Už ve 4. minutě se o překvapivé zakončení pokusil Breel Embolo, nicméně Marco Bizot se zaskočit nenechal. Po uplynutí úvodní desetiminutovky vyprodukoval Mohamed Camara výbornou ránu zpoza vápna, která se zastavila na tyči. Velká škoda pro AS, zvlášť když za 180 sekund Golovin po Embolově pobídce minul zařízení.
Krépin Diatta měl po uplynutí první půlhodiny hry hned dvě veliké šance, jenže využít nedokázal ani jednu z nich. V nastaveném čase pálil znovu. Muž v rukavicích jenom vyrážel a mladíček Eliesse Ben Seghir, který proti Auxerre vsítil dvě branky, tentokrát nepochopitelně minul. Kouče Clementa to tolik mrzet nemuselo, protože jeho svěřenci byli v prvním dějství o poznání aktivnější, a tak bylo otázkou času, kdy se jim podaří jít do vedení.
Stalo se tak necelých devět minut po startu druhé půle. Na konci pěkné kombinace posunul Camara na Alexandra Golovina, který si na hranici šestnáctky udělal prostor a na jeho střelu byl i bezmála dvoumetrový Bizot krátký - 1:0. Nedlouho poté mohlo být srovnáno, kdyby si Nübel nepohlídal zakončení Jérémyho Le Douarona, jenž už po dvanácti minutách musel střídat Romaina Del Castilla.
Islam Slimani ještě poměrně nedávno v Monaku hrával, nicméně teď se ocitnul na opačné straně barikády a v 63. minutě ukázal, že nadále obtížně hledá někdejší formu. V další fázi to vypadalo, že si jsou domácí až příliš jistí tím, že těsné vedení uhájí, což se mohlo vymstít při dalším pokusu Le Douarona, který musel krýt německý strážce monacké svatyně. Steve Mounié pak hlavou orazítkoval břevno, což ve finále hosty hodně mrzelo, jelikož další příležitost si už nevytvořili.
Angers SCO - FC Lorient 1:2
Góly: 10. Abdallah Sima - 79. Abdallah Sima (vl.), 88. Enzo Le Fée
Hodně byl vidět bývalý slávistický útočník Abdallah Sima. Nejprve zařídil svému aktuálnímu zaměstnavateli vedení. Jenže deset minut před vypršením řádné hrací doby skóroval i do nesprávné sítě, což byl pro poslední celek tabulky opět začátek konce. Třináctá porážka v sedmnáctém utkání jest opravdu alarmující. Naopak Les Merlus zůstávají v kontaktu s pohárovými příčkami a klidně se můžou odrazit k další úspěšné sérii.
Už v 10. minutě centroval od pravého rohového praporku Pierrick Capelle a Abdallah Sima hlavičkoval přesně k levé tyči - 1:0. Zanedlouho zakombinoval Adrien Hunou s Yanem Valerym, jenže první jmenovaný sám před bránou trestuhodně selhal. Na opačném pólu si dělal prostor Terem Moffi a Paul Bernardoni si musel hlídat prostor u levé tyčky.
Ve 26. minutě se o šikovný obstřel postaral dvacetiletý útočník Yoann Cathline. Vyrovnání svému týmu díky muži v rukavicích nezařídil. Následující fáze úvodního dějství se odehrávala spíše ve středu pole. A když se některý z mančaftů dostal na dostřel brány, scházela v zakončení přesnost. Ovšem hned po změně stran zase zahrozili hosté.
Enzo Le Fée rozehrál standardní situaci na hlavu Danga Ouattary, který nechal vyniknout Bernardoniho. V 67. minutě se minisouboj obou fotbalistů opakovat a znovu z něj vyšel vítězně ten domácí. Zato v 74. minutě skóroval Amine Salama, leč učinil tak z jasného ofsajdu. Za pět minutek kopali roh svěřenci Régise Le Brise. Balon směřoval na bližší tyč, kde jej smolně před vlastním brankářem přizvednul hlavou Sima - 1:1.
Po rozehrávce předvedl výbornou práci s míčem Nabil Bentaleb a za Vitem Mannonem zvonila branková konstrukce. S následnou dorážkou si lorientská jednička poradila. Až tak mohl v minutě osmaosmdesáté Ibrahima Koné "vykulit" na hranici šestnáctky Enzovi Le Féemu, jehož projektil skončil pod břevnem - 1:2. V poslední minutě mohl své předchozí zaváhání odčinit Sima, kdyby o kousek neminul.
FC Nantes - AJ Auxerre 1:0
Góly: 74. Marcus Coco
Úřadující vítěz Coupe de France v Ligue 1 marně hledá loňskou formu. Teprve třetí vítězství snad "Kanárkům" dopomůže k tomu, aby postupně přestali řešit možné sestupové starosti. Na rozdíl od AJA, které se třinácti body prozatím setrvává na osmnácté příčce s tím, že v případě výhry Štrasburku si může ještě o jednu pozici pohoršit.
V 8. minutě se ke střele dostal hostující Nuno Da Costa, jenže dobře věděl, že k tomu, aby skóroval, potřeboval zacílit do prostoru mezi třemi tyčemi. Ani Ludovic Blas nebyl po čtvrthodině hry se svou navštívenkou zrovna dvakrát úspěšný. Ve 36. minutě už si počínal o dost lépe, přesto pár centimetrů chybělo, jelikož za Benoîtem Costilem zvonilo břevno.
V závěru poločasu byla opět vidět domácí desítka. Se štiplavým pokusem z nějakých osmnácti metrů si zmiňovaný brankář, který ještě v minulém ročníku hájil barvy sestoupivšího Girondins Bordeaux, díky dobrému zákroku poradil. Teprve po změně stran zaútočila skvadra Christopha Pélissiera. Jmenovitě to byl Birama Touré, kdo se pokusil o obstřel, který však vedoucím gólem neskončil.
Po hodině hry se odhodlal záložník Youssouf M'Changama, ale hned mu bylo jasné, že měl spíše přihrávat. Rozhodující moment této partie se odehrál čtvrthodiny před vypršením řádné hrací doby. Ignatius Ganago posunul za obranu na Marcuse Coca, jenž zahrál strážci hostující svatyně na housle, a bylo vymalováno - 1:0.
Autor jediného přesného zásahu utkání přitom přišel na hřiště až v 64. minutě, ve které zároveň odcházel Moses Simon, od něhož se góly čekají především. V každém případě vedení Kombouarého týmu se mohlo ihned rozplynout jako pára nad hrncem, kdyby M'Baye Niang nehlavičkoval do břevna. Jak Gauthier Hein, tak Mathias Autret si v závěrečné desetiminutovce vylámali zuby na skvělém Albanu Lafontovi, který svým spoluhráčům znovu hodně pomohl.
Toulouse FC - AC Ajaccio 2:0
Góly: 46. Rafael Ratão, 62. Brecht Dejaegere
Lens, Monaco, Rennes a Marseille. To jsou názvy klubů, které byly nad síly borců ze Stadium Municipal. Teď se jim podařilo přehrát Ajaccio, které v týdnu sice vyhrálo nad Angers, ale o pár dnů později znovu potvrdilo, že příčky znamenající boj o udržení jen tak neopustí.
Hned v 9. minutě si zaběhnul za obranu Ado Onaiwo. Při pokusu o přelobování gólmana však balon netrefil. Za 120 sekund posunul Issiaga Sylla na Farese Chaïbiho, jehož rána z úhlu skončila pod břevnem. Bohužel pro většinu z šestadvaceti tisíc příznivců na stadionu tento zásah nemohl platit, jelikož mu předcházel faul.
Jenže TFC bylo dále při chuti a bezprostředně po uplynutí úvodní čtvrthodiny si mohl spravit chuť Onaiwo, kdyby nehlavičkoval vedle levé tyče. Sedmadvacetiletý Japonec pak dokázal po přihrávce od Rafaela Ratãa z hranice malého vápna překopnout zařízení! Zbývající pasáž úvodní pětačtyřicetiminutovky se dohrávala v poklidu.
Zato ta druhá začala pěkně zostra. Právě Rafael Ratão převzal na levé straně pokutového území míč od Brechta Dejaegereho a jeho přízemní střela levačkou zapadla přesně k pravé tyči - 1:0. Sudí Pierre Gaillouste ještě musel počkat na potvrzení od kolegy u videa, ale o ofsajd se skutečně nejednalo. Po hodině hry tedy mohla přijít pojistka.
Oba borci, kteří se podepsali pod první gól, si tentokrát role vyměnili. Takže po centru z levého křídla to byl Dejaegere, kdo si počíhal na zadní tyči a svým volejem dal výsledku jeho finální podobu - 2:0.
Chaïbiho zásah po kličce brankáři Leroyovi totiž nemohl být uznán pro ofsajd. Ani Rafael Ratão se svou další ranou na muže v rukavicích nevyzrál. Co se šancí týče, poslední slovo měl Sylla, jenž si určitě představoval, že vyprodukuje střelu s větší razancí.
Komentáře (30)
Přidat komentářTy vole ten Lyon zase
Lyon
Olympique Lyon
Ale snad PSG nezklame. Teda snad doufám že ne.
Lens to letos fakt myslí s těmi poháry vážně...což je na hovno, protože tím pádem máme po LM .
Opět se krásně ukázalo že když Pesgay chybí pár hráčů základní jedenáctky tak ten tým je úplně ztracený nevěděli co mají hrát, proti fyzicky lepšímu týmu, který je presoval celý zápas, navíc skvělé vycházeli z těžkých situací a chodili často do protiutoku...u Lens mi to občas příjde že je to taková taktika pokus omyl a občas prostě to poserou a ta hra na riziko jím v některých zápasech nevychází, ale letos to dokázali oproti lonské sezoně posunout výše a už nedělají tolik zbytečných chyb
Mi někdy na podzim (viděl jsem je proti Lille a Troyes) přišli už lehce na hranici možností, nepadalo jim to tam a chvílemi to už byla křeč...proti nám podle sestřihu měli především štěstí na spálené šance a Balerdiho neschopnost...ale dost obdivuhodně se z toho zvedli, vydřeli dost bodů a zrovna dneska to byla dominance. Jakoby už se s tou rolí favorita a seriózního uchazeče o poháry sžili.
s náma jsem to viděl a bohužel to byl Balerdiho zápas, kde sám nedal tutovku a pak si hloupou tečí z 30 metrů dal de facto vlastence, jinak zápas jsme byli lepší... Každopádně to Lens nejde trochu nepřát, protože hrajou dobře, výborně lepí odchody a Frank je génius. Na druhou stranu, jestli v zimě odejde Seko Fofana, tak toho asi nikým adekvátním nenahradí, on je famozní a divím se, že ho stále drží
Já jim to nepřeju, protože PSG body nijak extra ztrácet nebudou a přímé místenky do LM jsou jen dvě . Ale objektivně je ten klub veden a trénován naprosto ukázkově, to nejde neocenit.
no já tak trochu doufám, že Fofana fakt půjde v zimě za lepším. Potom ty zápasy na hraně, kterých májí většinu, nepřetlačí na svou stranu a začnou ztrácet. Ligue 1 mi přijde pořád víc a víc vyrovnaná, navzdory PSG, které je hodně napřed, ale ten střed začíná být poměrně široký a hráče mají dobré, pouze forma kolísá, což předpovídám i Lens a odchod Fofany by určitě hrál roli. A i s ním věřím OM, že je předhoníme a budeme 2.
Problém je to že Lens prodávat nemusí a Fofana vypadá jako slušný klubista. Lednovému transferu moc nevěřím.
Svět fandí RC Lens to chce titul
Vylijte už toho Stéphana konečně . S invididuálními lapsy toho moc nenadělá, ale absolutně nejsem s to pochopit, jaktože vůbec není schopen připravit tým, aby uměl účelně hrát za remízového stavu či udržovat vedení. Letos Štrasburk hrává dobře jen, když mají dotahovat...to na záchranu, kor když sestupují čtyři, nestačí, a musí přijít změna.
obrovské překvapení, ne letošní strasburg, ale hlavně stephan...
Viděl jsem je pětkrát, a je to fakt šílené. Je sice pravda, že oproti loňsku jsou úplně v lese Thomasson s Ajorquem a hodně chybí kvalita na krajích obrany, Caciho s Guilbertem se nahradit nepovedlo. Toto vše hraje roli, ale ten kádr je i tak solidní, kreativní fázi hodně zvedl Bellegarde, i náhradníci nejsou úplní žabaři, takže semtam nějaká absence by neměla být nic fatálního. Ale oni prostě nehrajou....ne, dokud neinkasují a nemají dotahovat. Viděl jsem je proti Monacu, Toulouse, OM, Lorientu a Troyes, a pokaždé to samé. Výsledky zbylých zápasů a časy vstřeleých gólů korelují. A tohle prostě jde za trenéren, on má hráčům vtisknout strategii managementu zápasů v různých fázích a za různých stavů.
Štrasburku fandím a nedokážu si to vysvětlit. Snaha je patrná takřka zpravidla jen a pouze za nepříznivého stavu. Obrana kupí chyby a rozhodně nefunguje tak, jak fungovala loni. Kraje naprostá bída po těch obchodech, Delaine naprostými kiksy selhal v Ajacciu, Lienard tam ztrácí rychlostně, Dagba věčně zraněnej, Pierre-Gabriel hraje letos hodně pod průměrem. Mrzi mě to a asi je fakt čas na změnu, ačkoli je mi Stephan hrozně sympatický. Uvidíme, co případný posily v lednu a jak to bude pokračovat dál...
Stéphan bohužel ukazuje, že druhé sezony jsou pro něj problémem. V Rennes to bylo to samé...skoro jakoby byl schopen tým dovést k nějakému dílčímu úspěchu jen jednorázově.
To je debil takhle blbě se nechat vyloučit
málem nás to stálo zápas, za tohohle stavu těžko pochopitelné, jo zazdil dvě šance, ale to byl učebnicový zkrat
Tři body dobré, opět solidně odehraný druhý poločas taky dobré, pár hráčů (Rongier, Kolašinac) chytá lepší formu, ale když si člověk uvědomí, že Clauss střídal s tříslem (což může být tak 2-3 týdny) a Nuno dostal přímou rudou, hned ta budoucnost s Kaborém a Kolašinacem na wingbacích nevypadá tak krásně .
Troyes, Lorient, Monako bude až na konci ledna, pak Nantes... celkem lehký los, tyhle zápasy pod Tudorem celkem zvládáme
Lorient je letos nebezpečný, to bych nepodceňoval, a je dost velká šance, že na ně nebudou ready oba dva. Troyes a amatéry v CdF snad dáme i bez nich, no.
Teď na konci roku šli vysledkově hodně dolů, daří se Moffimu, ale pořád je to slabší soupeř. Jinak platí, co jsem psal výš, ten střed tabulky se hodne zvedá a je tam dost slušných týmů včetně Lotientu
za 3 body jsem rád, protože to by byla obrovská škoda. Jinak viděl jsem jen od asi 60 minuty, tak nechci být zaujatý, ale krom vybojování krvavého faulu jsem zase neviděl předvést nic zajímavého Undera a už na něj začínám být trochu alergický. Je to výborný hráč, který dokáže rozhoudnout těžké zápasy, ale celej půlrok je hroznej a pořád má důvěru a hraje, jakoby Tudor doufal, že to zlomí a začne hrát dobře a pořád si řiká, že to už musí přijít. Odchází hráči jako Gerson, Suaréz, hrál za to málo dobře, ale jde na hostovačku Dieng chodí, ale v 85, což je pro něj celkem těžký a Ben Seghir by taky mohl hrát, pokud vedeme pohodlným výsledkem.
Já bych zkusil Ündera jako alternativu za Clausse. Ukazuje, že když chce a má to v popisu práce, zvládá se zodpovědně vracet, rychlost na to má, fyzický fond a kopací techniku taky, navíc by takto nebyl tak často v driblingových situacích a koncovce,což jsou věci, které mu letos nejdou nejvíc. Ale jinak souhlas, na té pozici pod/vedle Alexise je letos povětšinou šílený.
To by bylo zajímavé řešení, hlavně by prodal svoji rychlost a dravost, takhle pozice mu vůbec nesedí a líbí se mi tam nejvíc trojice Payet, Harit a Guendouzi, který se vrací dozadu a dopředu buď vyváží akce nebo vytváří hodně prostoru. Plus mi tam typove sedí Sanchez, kterému jsem hodně křivdil a nevěřil, ale hraje výborně.
Alexis je super, sice OPĚT nemáme útočníka, co nasype 20 za sezonu, ale on na tom hrotu neskutečně maká a z jeho práce těží ostatní. V jeho věku jsem takhle zodpovědný přístup absolutně nečekal, překvapil mě.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele