Konferenční liga - souhrn 1. kola ligové fáze

Včera, 20:53, aktualizováno včera, 23:00
Kevin Denkey (© KURT DESPLENTER / BELGA / AFP)

Chelsea patří mezi favority Konferenční ligy a putování touto soutěží zahájila výhrou nad Gentem. Vyhrály i Fiorentina a Heidenheim, prohru naopak vstřebává Betis.

ACF Fiorentina - The New Saints FC 2:0

03.10.2024 21:00

Góly: 65. Yacine Adli, 68. Moise Kean

Reportáž z utkání připravujeme.

Chelsea FC - KAA Gent 4:2

Góly: 12. Renato Veiga, 46. Pedro Neto, 63. Christopher Nkunku, 70. Kiernan Dewsbury-Hall - 50. Tsuyoshi Watanabe, 90. Omri Gandelman

FC Kodaň - Jagiellonia Białystok 1:2

Góly: 12. Pantelis Chatzidiakos - 51. Afimico Pululu, 90+8. Darko Čurlinov

FC Lugano - HJK Helsinky 3:0

Góly: 34. Antonios Papadopoulos, 56. Martim Marques, 90+2. Daniel Dos Santos

Petrocub Hîncești - Pafos FC 1:4

Góly: 26. Teodor Lungu (pen.) - 33. João Correia, 37. Jajá, 53. João Correia, 82. Moustapha Name

Borac Banja Luka - Panathinaikos FC 1:1

Góly: 50. Djordje Despotović - 11. Anastasios Bakasetas

LASK Linz - Djurgårdens IF 2:2

Góly: 26. Valon Berisha, 50. Florian Flecker - 57. August Priske, 65. Tokmac Chol Nguen

Shamrock Rovers - APOEL Nikósie 1:1

Góly: 90+2. Dylan Watts - 59. Konstantinos Laifis

1. FC Heidenheim - Olimpija Lublaň 2:1

03.10.2024 18:45

Góly: 6. Adrian Beck, 83. Paul Wanner - 77. Álex Blanco

Cercle Bruggy - FC St. Gallen 6:2

Góly: 3. Alan Minda, 26. Kévin Denkey, 43. Kévin Denkey, 54. Kévin Denkey (pen.), 63. Gary Magnée, 68. Gary Magnée - 58. Kevin Csoboth, 81. Felix Mambimbi

FC Astana - TSC Bačka Topola 1:0

Góly: 15. Kipras Kažukolovas

Dinamo Minsk - Heart of Midlothian 1:2

Góly: 21. Steven Alfred - 38. Sjarhej Palicevič (vl.), 90+4. Yan Dhanda

FC Noah - FK Mladá Boleslav 2:0

Góly: 58. Matheus, 76. Virgile Pinson

Hráči Mladé Boleslavi vstoupili do Konferenční ligy prohrou 0:2 na půdě arménského týmu Noah. Středočeši byli proti klubu založenému v roce 2017 pasivnějším týmem už v první půli, avšak v ní fotbalisté ze Zakavkazska nedokázali svou výraznou střeleckou převahu přeměnit v gól. Rozhodnutí tak přinesla až 58. minuta, kdy se trefil Matheus Aias, jeden z devíti cizinců v základní sestavě domácích.

Mladou Boleslav, která si hlavní fázi evropských pohárů naposledy zahrála v ročníku 2007/2008, čekal jeden z nejmladších týmů v Evropě. FC Noah sice v aktuálním ročníku arménské ligy nedominuje, ale v předkolech Konferenční ligy dokázal vyřadit Ružomberok nebo AEK Atény. Portugalský trenér FC Noah Rui Mota se spoléhá na kádr plný cizinců. Středočechy tak na úvod soutěže čekal nevyzpytatelný soupeř.

Začátek utkání velké šance neukázal. Ve 23. minutě se do boleslavského pokutového území dostal Virgile Pinson, ale jeho střelu zablokoval Denis Donát. O minutu později poslal Vasil Kušej střílený centr na malé vápno domácích, kde chtěl směřovat svou přihrávku na Jakuba Fulneka. K tomu se však míč nedostal, akci zmařil gólman Ognjen Čančarevič.

Domácí si udržovali míč na svých kopačkách. Do velké šance se dostali ve 32. minutě díky závaru v pokutovém území Středočechů. Nepřehledná akce skončila po střele Héldera Ferreiry dalším rohem arménského týmu. Ve 39. minutě se do příležitosti dostal Ferreira. Domácí útočník běžel na mladoboleslavskou branku, po cestě ještě zasekávačkou eliminoval Martina Králika, Ferreirovu střelu nakonec tečoval Fulnek na roh. O dvě minuty později pak tvrdě pálil Pinson těsně nad bránu Matouše Trmala.

V závěru prvního poločasu už byla převaha Noahu citelná. Ve 44. minutě ještě vypálil zpoza šestnáctky Imran Oulad Omar. Míč trochu zaplaval, Trmal ho však dokázal zkrotit.

Mladá Boleslav vstoupila do druhé půle aktivněji, Patrik Vydra se v 48. minutě opřel za šestnáctkou do míče, jeho pokus Čančarevič bez problémů chytil. Následující minuty velké šance nepřinesly.

V 58. minutě se Noah zaslouženě dostal do vedení. Vydra ztratil na půlce míč, Pinson se s ním rychle dostal do protiútoku a předložil ho před boleslavskou bránu Aiasovi, který ho uklidil za Trmala. V 62. minutě se opět předvedl Čančarevič. Kušej se probojoval před něj, domácí gólman však jeho střelecký pokus vyrazil. V 76. minutě Pinson navýšil vedení domácích na 2:0. Eraldo Cinari posunul balon do šestnáctky na Goncala Gregoria. Obrana hostů zcela propadla, neatakovaný Gregorio v pohodě předložil míč volnému Pinsonovi, který ho uklidil do téměř prázdné branky, Trmal se nestihl dostatečně rychle přesunout. V závěru už Noah kontroloval hru. Mladá Boleslav se nedokázala výrazněji prosadit, její upracované protiútoky nepřekonaly domácí obranu.

Vstup do Konferenční ligy se Mladé Boleslavi nepovedl. FC Noah ukázal technickou kvalitu a vysoké nasazení, proti kterým Středočeši nenašli odpověď. Arménský tým čeká v dalším kole Konferenční ligy výjezd na hřiště SK Rapid, jediný český zástupce v soutěži se na svém stadionu utká se švýcarským Luganem.

Legia Varšava - Real Betis 1:0

Góly: 23. Steve Kapuadi

Molde FK - Larne FC 3:0

Góly: 51. Magnus Eikrem, 78. Ola Brynhildsen, 90+5. Frederik Ihler

Omonia Nikósie - Víkingur Reykjavík 4:0

Góly: 51. Senou Coulibaly, 81. Andronikos Kakoullis, 86. Saidou Alioum, 90. Andronikos Kakoullis