Corgoň liga - souhrn 9. kola

17.09.2010, 19:01, aktualizováno 18.09.2010, 21:28
Žilina se rychle oklepala z porážky od Chelsea a díky výhře 5:2 v Dubnici se ujímá ligového vedení. Dunajská Streda o gól porazila Košice a Senica si doma poradila s Nitrou. Body se dělily v Trnavě a v Ružomberoku. Slovan Bratislava po domácí remíze ztratil další cenné body v Prešově, kde prohrál 1:2.

Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 1:1

18.09.2010 19:30

Góly: 20. Koro Koné (pen.) - 66. Marek Hlinka

V sobotu o 19:30 Trnava privítala Banskú Bystricu. Na štadióne Antona Malatinského sa konala remíza 1:1, avšak, hostia mali dokonca možnosť na plný zásah v slovenskom Ríme.

Prvá vážnejšiu akciu mali hostia, keď Pich však nakoniec minul bránu. V 8. minúte na opačnej strane zakončoval rovnako nepresne domáci Wellington. V 19. minúte stiahli obrancovia hostí v pokutovom území prenikajúceho Wellingtona a nariadenú penaltu premenil Kone - 1:0. Úspešný strelec Spartaka o štyri minúty neskôr vypálil vedľa. Po polhodine hry pohrozil Pich, ale lopta v sieti neskončila. V závere mali tlak hostia, ale domáci ich k zakončeniu nepustili a Trnava po polčase vyhrávala 1:0.

V druhom polčase viac vynikali hostia. V 58. minúte mal vyloženú šancu Pich, ale napálil ľavú žrď Raškovej brány. Po hodine hry mohol zvýšiť Wellington, ale v protiútoku na Boroša bol neúspešný. V 66. minúte už bolo vyrovnané, keď po dobrej šanci Hlinku brankár Raška vyrazil loptu na roh a s následného rohu sa práve presadil Hlinka, ktorý na druhýkrát porazil Rašku - 1:1. Domáci sa snažili ešte z výsledkom niečo urobiť, ale márne. Trnava tak na domácej pôde remizovala 1:1 s Banskou Bystricou a tento výsledok bude Spartak určite mrzieť.

MFK Dubnica - MŠK Žilina 2:5

Góly: 47. Srđan Grabež, 67. Tomáš Bruško - 26. Róbert Jež, 41. Tomáš Majtán, 57. Sergio Javier Vittor, 63. Tomáš Oravec, 65. Tomáš Majtán

V sobotu o 19:30 Dubnica privítala Žilinu. V zápase sa zrodila očakávaná výhra hostí, ktorý v "hokejovom skóre" 2:5 s prehľadom zvíťazili. MŠK tak potvrdilo svoju dobrú formu a znovu sa dostalo do čela tabuľky.

Spočiatku mali miernu prevahu domáci, ale veľa akcií si nevypracovali. Po štvrťhodine hry sa vyznamenal dobrým zákrokom brankár domácich Pavol Bajza, keď chytil strelu Majtána. V 19. minúte po domácej dobrej kombinácií Vavríka s Porázikom druhý menovaný vystrelil, ale bez účinku. O sedem minút neskôr domáci stopér Nosek fauloval Majtána a nasledoval priamy kop, ktorý následne premenil Jež - 0:1. V 36. minúte mali domáci po rohovom kope veľkú šancu, ale Nosek nebol pred Dúbravkom úspešný. O päť minút neskôr Jež pekne nahral na Majtána, ktorý následne prekonal Bajzu - 0:2. Domáci fanúšici tak určite neboli s výkonmi svojich hráčov po prvom polčase spokojní.

V druhom polčase začali domáci nad očakávanie keď v úvode znížil Grabež - 1:2. Kontaktný gól v sieti Žiliny však domácim viac uškodil, ako by mal pomôcť. V 57. minúte hostia zvýšili svoje vedenie, keď sa strelecky presadil Vittor - 1:3. O šesť minút neskôr Žilina už takpovediac rozhodla o víťazovi stretnutia, keď skóroval Oravec - 1:4. Neprešlo chvíľa a už bolo znovu zvýšené, tentokrát prekonal Bajzu útočník Majtán - 1:5. O dve minúty neskôr obrana hostí nedovolene bránila v pokutovom území a nasledoval pokutový kop v prospech hostí, ktorý následne premenil Bruško - 2:5. Neskôr brankár domácich Bajza podržal svoj tím, keď najskôr chytil strelu Majtána, neskôr delovku striedajúceho Gergela. V závere sa prezentoval striedajúci útočník MŠK Ceesay, ktorý ale vystrelil nad. Žilina tak na Považí s prehľadom zvíťazila 5:2.

DAC Dunajská Streda - MFK Košice 1:0

Góly: 34. Michal Filo

V sobotu o 19:30 Dunajská Streda v šesťbodovom zápase privítala Košice. V zápase sa zrodila výhra domáceho celku, keď DAC vyhral 1:0 na úkor východniarov, ktorý na Žitnom ostrove neoslnili, dokonca nestrelili ani raz medzi tri žrde domácich. Pripomíname, že v bráne domácich premiérovo nastúpil 36-ročný brankár Pavol Kováč, ktorý v posledných rokoch má skúseností s futbalom v Grécku.

Spočiatku to bol nudný futbal, vídalo sa málo šancí, avšak nechýbala bojovnosť. V 4. minúte hostia po priamom kope Milinkoviča pohrozili, ale Stuhár pred bránou zachránil nebezpečenstvo. V 21. minúte Obert po rýchlom autovom vhadzovaní našiel Ďuricu, ktorý však z voleja mieril vedľa. Po polhodine hry domáci prvýkrát ohrozili bránu Tofiloského, keď po centri Oberta kanonier Harsányi nahral na nabiehajúceho Ďuricovu, po ktorého dobrej strele zasahoval macedónsky brankár hostí O dve minúty neskôr domáci vyhrávali, keď Obert presným centrom našiel voľného Fila, ktorý hlavou poslal loptu do siete - 1:0. V závere ešte vystrelil Helísek, ale bez účinku. DAC tak vyhrával po prvom polčase 1:0.

V druhom polčase sa hra vôbec nezmenila. V 51. minúte domáci Halimi vysunul Gašparíka, ktorý následne napálil bočnú sieť. Onedlho domáci Ďurica presným centrom našiel hlavu Harsányiho, ktorý však v dobrej šanci hlavou netrafil bránu Tofiloského. V 57. minúte opäť unikol domáci aktívny Ďurica, znovu centrom tentokrát našiel Gašparíka, ale jeho následnú strelu Tofiloski vyrazil. Onedlho na druhej strane kopal priamy kop Kolbas, ale jeho tečovaná strela stopérom Djokovičom nemierila na bránu Kováča. V 77. minúte domáci útočník Matůš vystrelil, ale brankár hostí bol pozorný. V 86. minúte po dobrej individuálnej akcii Gašparík trafil len Tofiloského. V závere ešte znovu kopal priamy kop hosťujúci Kolbas, ale tentokrát mieril vysoko nad. Hostia z Košíc tak na Žitnom ostrove netrafili ani bránu a zo Žitného ostrova odchádzajú zaslúžene bez bodu.

MFK Ružomberok - FC Zlaté Moravce 1:1

18.09.2010 17:30

Góly: 59. Karel Kroupa - 63. Matej Náther

Zaujímavý duel priniesol na Liptove deľbu bodov. Ružomberok neudržal vedenie a doma len remizoval so Zlatými Moravcami 1:1.

Babic hneď na začiatku zápasu nebezpečne strieľal, ale lopta sa skrútila mimo brány. V 5. minúte zahrozili domáci, Pilár dal šancu vyniknúť Kuciakovi. Zlaté Moravce však dobre bránili a Ruža sa k slovu veľmi nedostávala. V 21. minúte mal veľkú šancu Kroupa, po skrumáži trafil brvno. Ďalšie minúty priniesli nudu, ktorú našťastie vystriedal živší futbal, šance mal na domácej strane najmä Kroupa s Pekárom, ale Kuciak bol pozorný. Nevyšla ani kombinácia s Chovancom, či s Maslom po polhodine hry. Ku koncu polčasu sa dostal k slovu aj hosťujúci Janečka, no polocenter bol nepresný. Obrovskú šancu spálil Pekár v závere polčasu, po pase sa mýlil z bieleho bodu.

Druhý polčas začal šancou Ružomberka, Pekár po centri loptu neumiestnil a tak skóre neotvoril. V 58. minúte sa po otočke mohol vyznamenať Chren, ale strelu odbila do autu žrď. Oba tímy sa dopĺňali v chybách aj v príležitostiach, jedna spálená striedala druhú, Zlaté Moravce sa naďalej dobre bránili. Ružomberok sa po rohovom kope konečne presadil, v 61. minúte nikým neatakovaný Kroupa hlavičkou otvoril skóre. Penksa sa vyznamenal po hodine hry, ale z následného rohového kopu všetko prestrelil Náther a volejom vyrovnal na 1:1.

Futbal sa rozbehol, centrované lopty v sieti nekončili, aj keď domáci mali k tomu miestami veľmi blízko. Z priameho kopu sa Náther šikovne pokúšal prekvapiť Penksu, to bežala 71. minúta. Zlaté Moravce sa neujali vedenia ani po hlavičke Chrena. Pekár a ani Kroupa následne nestrhli vedenie na svoju stranu, vyznamenal sa Kuciak. Hostia boli nebezpeční po rohoch, veľkú šancu mal v 83. minúte Kuračka a šance sa rodili aj pre domácich, no nikto sa už do listiny strelcov nezapísal a obe mužstvá si do tabuľky pripisujú bod.

Tatran Prešov - Slovan Bratislava 2:1

Góly: 20. Ján Papaj, 32. Peter Katona - 11. Filip Kiss

Šarišanom sa doma proti Slovanu darí, v sobotu večer si v 9. kole Tatran Prešov pripísal prvú výhru, keď otočil stav už v prvom polčase a porazil hostí 2:1.

Putnocký zasahoval už v 3. minúte, do veľkej šance sa rútil Belejík, ale skóre neotvoril. Onedlho to skúšal aj najlepší strelec mužstva Piter - Bučko, ale neuspel. Slovan sa ujal vedenia v 10. minúte, po rohovom kope a predĺžení lopty Dosoudilom sa k hlavičke dostal Kiss a Diviš ju už nevyrazil. V 19. minúte dostal kapitán domácich Papaj dobrý pas za obranu a keďže nevedel, čo s loptou, z uhlu vyrovnal - 1:1. V oboch táboroch sa striedali pološance, taktiež pokračovali zmätky: v 31. minúte unikal opäť Papaj a jeho center po nedorozumení upratal do vlastnej siete Saláta. Blízko k druhému vlastencu bol účastník MS v JAR v 35. minúte, Meszárošovu zlú strelu už na roh odvrátil. Belasí hrozili hlavne po štandartkách, no po nich sa domáci dostávali do protiútokov, ale chýbalo zakončenie. Stav sa nemenil ani po Kissových strelách, polčas tak skončil stavom 2:1.

Druhá polovica duelu sa niesla v znamení opatrnosti, mužstvá sa oťukávali. Prešov dobre bránil a lopty z ohňa odvracal. Nebezpečne centroval aktívny Bagayoko, ale Halenára nenašiel. Protiútoky nevychádzali ani domácim, hra bola často prerušovaná. V 66. minúte sa z diaľky pokúšal vystrašiť Putnockého Katona, chýbali mu decimetre. Slovanu sa nedarilo vytvoriť si tlak, Prešov bol v obrane pozorný. V 76. minúte sa dostal k slovu Halenár, ale Diviš dobre vyrazil. Ten istý hráč onedlho dobre centroval, Bagayoko hlavou tesne minul. Slovan sa pomaly začal prebúdzať, najmä Halenár aj Štepanovský nepríjemne centrovali. Hostia boli celý zápas mimoriadne aktívny v súbojoch, aj Saláta sa pokúšal prehlavičkovať Pitera - Bučka, päť minút pred koncom stav nevyrovnal. Po chybe Barana sa v závere stretnutia do šance rútil Bagayoko, dobre zasiahol Diviš. V nadstavenom čase sa neprebil Katona a ani hostia sa už do šance nedostali a tak sa Prešov po prvýkrát v sezóne raduje z trojbodového zisku.

FK Senica - FC Nitra 2:0

17.09.2010 17:00

Góly: 9. Filip Lukšík (pen.), 47. Juraj Piroška

Predohrávku 9. kola Corgoň ligy ovplyvnila rýchla červená karta hosťujúceho Kaspřáka, aj vďaka tomu FK Senica porazila Nitru 2:0.

Už v 2. minúte do šestnástky prenikal Diviš, Tóth nestíhal a rozhodca odpískal penaltu, ktorú ale Piroška nepremenil. Na druhej strane neúspešne rozdával lopty Hodúr. V 8. minúte Hroššovi vypadol center z rúk, na bránkovej čiare ho rukou zastúpil Kaspřák, ktorý videl červenú kartu. Ďalší pokutový kop Lukšík už bezpečne premenil. Zápasom začali vládnuť najmä štandardné situácie. V 15. minúte po priťuknútí Faldynu trafil v dobrej šanci tesne vedľa Merzič. O minútu bol v obrovskej šanci Faldyna, lenže Hroššo vyrazil. Tempo hry sa spomalilo, ale aktivita domácich nie. V 30. minúte sa rútil do šance Štetina, ale Bolek bol rýchlejší. Pred prestávkou stihol nepresne mieriť Lukšík a tak polčas skončil výsledkom 1:0.

Hra po pauze ožila, bledomodrí hrozili ojedinele. Hneď na to prebrali iniciatívu domáci, po odrazenej lopte pálil Diviš, ktorú ešte Hroššo vyrazil, ale na Piroškovu dorážku bol už prikrátky - 2:0. Galádovi zverenci sa nevedeli presadiť a naďalej boli aktívnejší Záhoráci. Z ničoho nič mohol v 67. minúte znížiť Hodúr, po sklepnutí Valentu bol sám pred brankárom, ale ten jeho strelu vyrazil. Vzápätí sa vyznamenal aj Hroššo, po peknej akcii strieľal Wijlaars. Na oboch stranách sa striedali pekné akcie, avšak, s nedostatočným zakončením. V 78. minúte nebezpečne pálil Šimončič, strele chýbali centimetre, neskôr nepochodil ani Rák. V závere ešte z priameho kopu pálil Lukšík, Hroššo vyboxoval. Ďalšie výpady Grigovcov už gól nepriniesli, Senica sa tak po výhre 2:0 opäť ocitla na prvom mieste.