Čaj o páté: Nesnesitelná lehkost Lambertova bytí
Aston Villa si v posledním kole před reprezentační přestávkou konečně o chlup zvedla sebevědomí a utnula nepříjemnou sérii pěti porážek v řadě; vyhráno však zatím nemá ani zdaleka. Paul Lambert potřebuje vrátit chuť do fotbalu hráčům, fanouškům a nakonec i sám sobě...
Úvodem jedna dobře míněná rada všem hypotetickým majitelům fotbalového klubu: se stávajícím manažerem podepisujte novou smlouvu teprve závěrem sezony; zásadně ne hned po jejím (optimistickém) načnutí.
Příklad si berte třeba v Davidu Sullivanovi, spoluvlastníku West Hamu, který i přes hmatatelné zlepšení výkonů odmítá Samu Allardycovi s předstihem nabídnout prodloužení pomalu končícího kontraktu.
To Randy Lerner letos v září udělal docela dobře školáckou chybu. Po čtyřech výborných výkonech nabídl Paulu Lambertovi prodloužení spolupráce o další tři roky - a bič si tak upletl nejen na sebe, ale i na svého chráněnce v manažerské roli.
Nový Lambertův kontrakt byl okamžitě - a nikterak nelogicky - interpretován jako plod krátké, notně výjimečné šňůry skvělých výsledků, a nikoliv jako součást nějaké dlouhodobější strategie. (Ačkoliv realitě odpovídá spíše to druhé.)
Aby toho nebylo málo, vše bylo hned záhy umocněno pro změnu nezvykle černou sérií, která skotského lodivoda neomylně vykreslila jako někoho dočista uspokojeného nynější situací. Což také dává smysl; tím spíš, vezmeme-li v potaz jeho zatvrzelé odmítání jakékoliv větší změny systému, které tolik neodpovídá jeho pověsti z Norwiche.
Paul Lambert tím pádem v dnešních dnech spolu s Alanem Pardewem - mimochodem rovněž prodlouženým jen po pár ligových kolech ročníku 2012/13 - asi nejlépe ilustruje, jak moc vrtkavá umí být taková podpora fanoušků...
Jestliže jsme se ještě 15. září mohli na blogu AVillaFan mimo jiné dočíst, že birminghamský celek disponuje nejsilnější záložní řadou od dob Garetha Barryho se Stilijanem Petrovem; v těchto chvílích se Lambert zdá být zodpovědný tak maximálně za iks nechvalných rekordů.
A není příliš divu. Herní projev Villans má momentálně k živelné kopané tak daleko, jak jen to je možné, a leckterý věrný příznivec se přiznává k mizivé motivaci zápasy AV vůbec sledovat. S výjimkou ve výkonu proti Tottenhamu, kdy se Christian Benteke na hrotu konečně zase choval jako ten správný hromosvod, a Matt Lowton věrně imitoval své staré hladové já z premiérové sezony v elitní soutěži, teď o Villans jednoduše nelze hovořit jako o funkčním, natožpak zábavném týmu.
Birminghamští možná sem tam chtějí brejkovat, veškerá jejich křídla se však nutně musí stahovat do středu, a ze hry po krajích tak nakonec mnoho nezbývá. Přitom ti, kteří by Ville tenhle konkrétní trn z paty dost možná byli schopni vytrhnout (Grealish, Bacuna, Richardson), jen soustavně vysedávají na lavičce - v těch nejhorších případech i na úkor tak absurdních tahů, jakým bylo Cleverleyho posunutí na levý kraj záložní řady (ostuda s QPR).
Co pak na současné Aston Ville zaráží ze všeho nejvíc, to je její příklon k nekonečné a všeprostupující mrtvolnosti. Ofenzivní tažení vínových po většinu sezony charakterizuje absence jakékoliv kreativní síly i nehorázná statičnost všech forvardů.
Příznivec tradičního klubu si teď například jen stěží vybaví nějakou tu kolmici vedoucí k samostatnému nájezdu na soupeřova brankáře; a úplného dna Villans dosahují právě nyní, kdy lze jejich útočné snahy popsat jako "čekání na N’Zogbiu" - což je zhruba ten nejlepší možný fotbalový ekvivalent "čekání na Godota".
Z tohoto důvodu ani není žádným větším překvapením, že již 12. října - když ještě Villans seděli na solidní 10. příčce s pouhými dvěma prohrami na kontě - bádavý analytik Paul Riley argumentoval ve prospěch teorie, podle které je Aston Villa tím vůbec nejhorším týmem ligy.
Tehdy mu to prozrazovala zaprvé jeho vlastní tabulka "očekávaného přísunu gólů" (což je nesmírně zajímavý koncept, podrobně vysvětlený zde); zadruhé samotná mapa všech střeleckých pokusů v zápasech Aston Villy (tady si račte všimnout jednak hrubě nevyváženého poměru střel na obou stranách; jednak jejich lišící se kvality, kdy se soupeři AV daleko snáze dostávají k ranám mezi tři tyče, značeným modrou barvou); a konečně zatřetí - enormní pasivita.
Speciálně u třetího bodu by se slušelo trochu zdržet, neboť tam je ten rozdíl mezi Aston Villou a zbytkem ligy skutečně diametrální. Z toho, že Lambertovi svěřenci obyčejně sedí ukrutně hluboko a presink se zdá být starostí jednotlivců, nikoliv kompletních složek týmu (neřkuli celého kolektivu), totiž po sedmi kolech vyplývalo přesně toto: každému birminghamskému pokusu o obranný zákrok předchází v průměru až 31 přihrávek z dílny protivníka - čemuž se napříč celou nejvyšší anglickou soutěží nikdo ani nepřiblíží. Jak si můžete sami všimnout zde, druhé nejhorší QPR dosahuje počtu cca. 18 takových pasů.
To je přitom fenomén spíše až nedávné doby. Sám Paul Riley ostatně mimo výše sdíleného videa zkompiloval ještě jedno, které ukazuje na přesný opak - agresivní napadání hladových Villans zkraje sezony. Byli to koneckonců právě Senderos a spol., kdo letos zřejmě nejspolehlivěji otrávili život liverpoolskému Mariovi Balotellimu.
Takový průměrný fotbalový fanoušek dnešní doby je, dá se říci, do určité míry posedlý srovnáním. Každý manažer musí na někoho navazovat, a pokud už má nějaký vlastní čitelný rukopis, musí alespoň z něčí práce těžit; přinejmenším někoho připomínat.
A zrovna případ Paula Lamberta a Aston Villy je zdánlivě bezednou studnicí různých komparativních teorií.
Ze všeho nejraději bývá Lambert srovnáván se svým někdejším nadřízeným v Celtiku, Martinem O’Neillem. Toho připomíná jak svým zevnějškem (speciálně brejlemi vysokého intelektuála) a chováním v technické zóně (především neustále napjatou tváří), tak poněkud odtažitým stylem jednání s hráči, kdy se oba po většinu času doopravdy chovají spíše coby manažeři v pravém slova smyslu a se samotnými fotbalisty přicházejí do styku v podstatě až během zápasových dnů.
O něco sofistikovanější se zdá být Lambertovo přirovnání ke Grahamu Taylorovi, a konkrétně tedy jeho k první anabázi na Villa Parku (od r. 1987). Tehdy se dnes již 70letý veterán rozloučil se svým trpělivě šlechtěným zázrakem z Watfordu, který během deseti let dovedl ze čtvrté nejvyšší soutěže až do té elitní (zde se nabízí volnější paralela s Lambertem v Norwichi), a vydal se tahat z bryndy čerstvě sestoupivší Aston Villu (tady opět nechybělo málo a historie se pod vedením McLeishe opakovala).
Graham Taylor měl následně za úkol kompletní přestavbu donedávna úspěšného mužstva; a tu pojal obdobně jako o čtvrtstoletí pozdějí Paul Lambert. Žádné O’Neillovy megalomanské akvizice britské národnosti, to radši pěkně nenápadné posily klidně i z nižších divizí - taková byla Taylorova, potažmo Lambertova cesta. Jedině takhle se Taylorovi mohla dostat pod ruku taková hvězda blízké budoucnosti jako David Platt (Crewe, 4. liga)...
Významnější rozdíl oproti Lambertovi spočívá teprve v pozdějších taženích těchto zprvu rozložených a vzápětí nekonvenčně složených týmů.
Zatímco Graham Taylor již ve své třetí sezoně na Villa Parku bodoval a do poslední chvíle se s Liverpoolem dokonce přetahoval o titul (aby se poté nechal zlákat do křesla hlavního kouče anglické reprezentace), Paul Lambert na tom samém rozcestí váhá - a namísto vyrovnávání se Taylorovi fanouškům intenzivně vnucuje ještě jeden možný subjekt pro srovnání, Alexe McLeishe.
A to opravdu není nic, o co by měl člověk stát. Pod vedením zrzavého lodivoda totiž Aston Villa v průběhu ročníku 2012/13 přímo šokovala svou absolutní bezzubostí, kdy na jedné straně opatrně sedávala hluboko v poli a sázela na tuhý defenzivní val, a na straně druhé se nezvládala prosazovat ani coby schopný brejkový kolektiv.
To samé v bleděmodrém se přitom nyní opakuje s Paulem Lambertem na čele; tedy mimochodem pod dohledem toho samého muže, jehož Norwich si v sezoně 2011/12 získal takřka celou Anglii právě naprosto bezchybně propracovaným systémem protiútoků. To v Birminghamu je to již v podání Lambertovy party docela jinačí písnička...
Pokud přistoupíme na jednoduchý koncept serveru EPL Index, který zřejmě nejvěrněji odráží efektivitu takového protiútočení, lze s jeho pomocí například spolehlivě vysvětlit, proč že Villans oněch pět kol v řadě nedokázali byť jen jedinkrát napnout síť za zády soupeřova gólmana.
Aston Villa má možná v tuhle chvíli druhé nejmenší procento držení míče v Premier League; to však samo o sobě není nijak určující. Ukázal nám to kdysi Celtic proti Barceloně; a ukázala nám to i výše naťuknutá O’Neillova Aston Villa.
Ta si v ročníku 2009/10 užila balonu nejméně ze všech členů top9, a přece se dostávala k poměrně uspokojivému množství střeleckých pokusů. Na jeden projektil tehdejší party kolem Younga, Milnera a Downinga připadalo 3,59 procent držení míče, což zhruba odpovídá průměrným hodnotám (již 3,2 % lze považovat za skvělé číslo).
Ptáte se, jak si vede letošní Aston Villa? O poznání hůře. V jejím případě jde aktuálně o jednu ránu na 4,53 % - což je vizitka, která by se červenala dokonce i vedle té McLeishovy (3,96 %). A pokud vás dále zajímá, jak si v této specifické tabulce stojí nejčastěji přehrávaný mančaft letošní sezony, potom vězte, že také Crystal Palace se pyšní mnohem příznivější bilancí 4,02 procent.
Na předešlých řádcích jsme si tedy dokázali, že Aston Villa vykazuje nebezpečné známky lenosti (ne-li uspokojení), neefektivity, zkostnatělosti, a do toho dál nemá ani to nejmenší štěstí na zdraví stoperů. Což vpravdě není žádná selanka.
Vše ale není tak zlé, jak se na první pohled může zdát. Villans příště čeká Southampton; a po něm již budou mít za sebou úvodní souboje se všemi členy loňské top10 s čestnou výjimkou v Manchesteru United - to vše po pouhých 12 kolech!
Teprve následující trojlístek soupeřů Burnley-Crystal Palace-Leicester slibuje lámání chleba, přičemž už pro střetnutí dvou vínových souborů bude Lambertovi zpět k dispozici suspendovaný drak Benteke - potenciálně rozdílový článek sestavy.
Sedmé místo, které birminghamští urvali naposledy, když pětkrát po sobě nedokázali skórovat (1991/92), už z toho tedy zřejmě nebude; sestupovým bojům se však pořád lze vyhnout docela v klidu a stačit by k tomu mohlo i jen samo Lambertovo procitnutí.
Je zkrátka nejvyšší čas zapomenout na vlastní neohroženost a začít znovu poctivě makat. Jinak řečeno: vrátit se k osvědčeným kořenům...
Úvodem jedna dobře míněná rada všem hypotetickým majitelům fotbalového klubu: se stávajícím manažerem podepisujte novou smlouvu teprve závěrem sezony; zásadně ne hned po jejím (optimistickém) načnutí.
Příklad si berte třeba v Davidu Sullivanovi, spoluvlastníku West Hamu, který i přes hmatatelné zlepšení výkonů odmítá Samu Allardycovi s předstihem nabídnout prodloužení pomalu končícího kontraktu.
To Randy Lerner letos v září udělal docela dobře školáckou chybu. Po čtyřech výborných výkonech nabídl Paulu Lambertovi prodloužení spolupráce o další tři roky - a bič si tak upletl nejen na sebe, ale i na svého chráněnce v manažerské roli.
Nový Lambertův kontrakt byl okamžitě - a nikterak nelogicky - interpretován jako plod krátké, notně výjimečné šňůry skvělých výsledků, a nikoliv jako součást nějaké dlouhodobější strategie. (Ačkoliv realitě odpovídá spíše to druhé.)
Aby toho nebylo málo, vše bylo hned záhy umocněno pro změnu nezvykle černou sérií, která skotského lodivoda neomylně vykreslila jako někoho dočista uspokojeného nynější situací. Což také dává smysl; tím spíš, vezmeme-li v potaz jeho zatvrzelé odmítání jakékoliv větší změny systému, které tolik neodpovídá jeho pověsti z Norwiche.
Paul Lambert tím pádem v dnešních dnech spolu s Alanem Pardewem - mimochodem rovněž prodlouženým jen po pár ligových kolech ročníku 2012/13 - asi nejlépe ilustruje, jak moc vrtkavá umí být taková podpora fanoušků...
Jestliže jsme se ještě 15. září mohli na blogu AVillaFan mimo jiné dočíst, že birminghamský celek disponuje nejsilnější záložní řadou od dob Garetha Barryho se Stilijanem Petrovem; v těchto chvílích se Lambert zdá být zodpovědný tak maximálně za iks nechvalných rekordů.
A není příliš divu. Herní projev Villans má momentálně k živelné kopané tak daleko, jak jen to je možné, a leckterý věrný příznivec se přiznává k mizivé motivaci zápasy AV vůbec sledovat. S výjimkou ve výkonu proti Tottenhamu, kdy se Christian Benteke na hrotu konečně zase choval jako ten správný hromosvod, a Matt Lowton věrně imitoval své staré hladové já z premiérové sezony v elitní soutěži, teď o Villans jednoduše nelze hovořit jako o funkčním, natožpak zábavném týmu.
Birminghamští možná sem tam chtějí brejkovat, veškerá jejich křídla se však nutně musí stahovat do středu, a ze hry po krajích tak nakonec mnoho nezbývá. Přitom ti, kteří by Ville tenhle konkrétní trn z paty dost možná byli schopni vytrhnout (Grealish, Bacuna, Richardson), jen soustavně vysedávají na lavičce - v těch nejhorších případech i na úkor tak absurdních tahů, jakým bylo Cleverleyho posunutí na levý kraj záložní řady (ostuda s QPR).
Co pak na současné Aston Ville zaráží ze všeho nejvíc, to je její příklon k nekonečné a všeprostupující mrtvolnosti. Ofenzivní tažení vínových po většinu sezony charakterizuje absence jakékoliv kreativní síly i nehorázná statičnost všech forvardů.
Příznivec tradičního klubu si teď například jen stěží vybaví nějakou tu kolmici vedoucí k samostatnému nájezdu na soupeřova brankáře; a úplného dna Villans dosahují právě nyní, kdy lze jejich útočné snahy popsat jako "čekání na N’Zogbiu" - což je zhruba ten nejlepší možný fotbalový ekvivalent "čekání na Godota".
Z tohoto důvodu ani není žádným větším překvapením, že již 12. října - když ještě Villans seděli na solidní 10. příčce s pouhými dvěma prohrami na kontě - bádavý analytik Paul Riley argumentoval ve prospěch teorie, podle které je Aston Villa tím vůbec nejhorším týmem ligy.
Tehdy mu to prozrazovala zaprvé jeho vlastní tabulka "očekávaného přísunu gólů" (což je nesmírně zajímavý koncept, podrobně vysvětlený zde); zadruhé samotná mapa všech střeleckých pokusů v zápasech Aston Villy (tady si račte všimnout jednak hrubě nevyváženého poměru střel na obou stranách; jednak jejich lišící se kvality, kdy se soupeři AV daleko snáze dostávají k ranám mezi tři tyče, značeným modrou barvou); a konečně zatřetí - enormní pasivita.
Speciálně u třetího bodu by se slušelo trochu zdržet, neboť tam je ten rozdíl mezi Aston Villou a zbytkem ligy skutečně diametrální. Z toho, že Lambertovi svěřenci obyčejně sedí ukrutně hluboko a presink se zdá být starostí jednotlivců, nikoliv kompletních složek týmu (neřkuli celého kolektivu), totiž po sedmi kolech vyplývalo přesně toto: každému birminghamskému pokusu o obranný zákrok předchází v průměru až 31 přihrávek z dílny protivníka - čemuž se napříč celou nejvyšší anglickou soutěží nikdo ani nepřiblíží. Jak si můžete sami všimnout zde, druhé nejhorší QPR dosahuje počtu cca. 18 takových pasů.
To je přitom fenomén spíše až nedávné doby. Sám Paul Riley ostatně mimo výše sdíleného videa zkompiloval ještě jedno, které ukazuje na přesný opak - agresivní napadání hladových Villans zkraje sezony. Byli to koneckonců právě Senderos a spol., kdo letos zřejmě nejspolehlivěji otrávili život liverpoolskému Mariovi Balotellimu.
Takový průměrný fotbalový fanoušek dnešní doby je, dá se říci, do určité míry posedlý srovnáním. Každý manažer musí na někoho navazovat, a pokud už má nějaký vlastní čitelný rukopis, musí alespoň z něčí práce těžit; přinejmenším někoho připomínat.
A zrovna případ Paula Lamberta a Aston Villy je zdánlivě bezednou studnicí různých komparativních teorií.
Ze všeho nejraději bývá Lambert srovnáván se svým někdejším nadřízeným v Celtiku, Martinem O’Neillem. Toho připomíná jak svým zevnějškem (speciálně brejlemi vysokého intelektuála) a chováním v technické zóně (především neustále napjatou tváří), tak poněkud odtažitým stylem jednání s hráči, kdy se oba po většinu času doopravdy chovají spíše coby manažeři v pravém slova smyslu a se samotnými fotbalisty přicházejí do styku v podstatě až během zápasových dnů.
O něco sofistikovanější se zdá být Lambertovo přirovnání ke Grahamu Taylorovi, a konkrétně tedy jeho k první anabázi na Villa Parku (od r. 1987). Tehdy se dnes již 70letý veterán rozloučil se svým trpělivě šlechtěným zázrakem z Watfordu, který během deseti let dovedl ze čtvrté nejvyšší soutěže až do té elitní (zde se nabízí volnější paralela s Lambertem v Norwichi), a vydal se tahat z bryndy čerstvě sestoupivší Aston Villu (tady opět nechybělo málo a historie se pod vedením McLeishe opakovala).
Graham Taylor měl následně za úkol kompletní přestavbu donedávna úspěšného mužstva; a tu pojal obdobně jako o čtvrtstoletí pozdějí Paul Lambert. Žádné O’Neillovy megalomanské akvizice britské národnosti, to radši pěkně nenápadné posily klidně i z nižších divizí - taková byla Taylorova, potažmo Lambertova cesta. Jedině takhle se Taylorovi mohla dostat pod ruku taková hvězda blízké budoucnosti jako David Platt (Crewe, 4. liga)...
Významnější rozdíl oproti Lambertovi spočívá teprve v pozdějších taženích těchto zprvu rozložených a vzápětí nekonvenčně složených týmů.
Zatímco Graham Taylor již ve své třetí sezoně na Villa Parku bodoval a do poslední chvíle se s Liverpoolem dokonce přetahoval o titul (aby se poté nechal zlákat do křesla hlavního kouče anglické reprezentace), Paul Lambert na tom samém rozcestí váhá - a namísto vyrovnávání se Taylorovi fanouškům intenzivně vnucuje ještě jeden možný subjekt pro srovnání, Alexe McLeishe.
A to opravdu není nic, o co by měl člověk stát. Pod vedením zrzavého lodivoda totiž Aston Villa v průběhu ročníku 2012/13 přímo šokovala svou absolutní bezzubostí, kdy na jedné straně opatrně sedávala hluboko v poli a sázela na tuhý defenzivní val, a na straně druhé se nezvládala prosazovat ani coby schopný brejkový kolektiv.
To samé v bleděmodrém se přitom nyní opakuje s Paulem Lambertem na čele; tedy mimochodem pod dohledem toho samého muže, jehož Norwich si v sezoně 2011/12 získal takřka celou Anglii právě naprosto bezchybně propracovaným systémem protiútoků. To v Birminghamu je to již v podání Lambertovy party docela jinačí písnička...
Pokud přistoupíme na jednoduchý koncept serveru EPL Index, který zřejmě nejvěrněji odráží efektivitu takového protiútočení, lze s jeho pomocí například spolehlivě vysvětlit, proč že Villans oněch pět kol v řadě nedokázali byť jen jedinkrát napnout síť za zády soupeřova gólmana.
Aston Villa má možná v tuhle chvíli druhé nejmenší procento držení míče v Premier League; to však samo o sobě není nijak určující. Ukázal nám to kdysi Celtic proti Barceloně; a ukázala nám to i výše naťuknutá O’Neillova Aston Villa.
Ta si v ročníku 2009/10 užila balonu nejméně ze všech členů top9, a přece se dostávala k poměrně uspokojivému množství střeleckých pokusů. Na jeden projektil tehdejší party kolem Younga, Milnera a Downinga připadalo 3,59 procent držení míče, což zhruba odpovídá průměrným hodnotám (již 3,2 % lze považovat za skvělé číslo).
Ptáte se, jak si vede letošní Aston Villa? O poznání hůře. V jejím případě jde aktuálně o jednu ránu na 4,53 % - což je vizitka, která by se červenala dokonce i vedle té McLeishovy (3,96 %). A pokud vás dále zajímá, jak si v této specifické tabulce stojí nejčastěji přehrávaný mančaft letošní sezony, potom vězte, že také Crystal Palace se pyšní mnohem příznivější bilancí 4,02 procent.
Na předešlých řádcích jsme si tedy dokázali, že Aston Villa vykazuje nebezpečné známky lenosti (ne-li uspokojení), neefektivity, zkostnatělosti, a do toho dál nemá ani to nejmenší štěstí na zdraví stoperů. Což vpravdě není žádná selanka.
Vše ale není tak zlé, jak se na první pohled může zdát. Villans příště čeká Southampton; a po něm již budou mít za sebou úvodní souboje se všemi členy loňské top10 s čestnou výjimkou v Manchesteru United - to vše po pouhých 12 kolech!
Teprve následující trojlístek soupeřů Burnley-Crystal Palace-Leicester slibuje lámání chleba, přičemž už pro střetnutí dvou vínových souborů bude Lambertovi zpět k dispozici suspendovaný drak Benteke - potenciálně rozdílový článek sestavy.
Sedmé místo, které birminghamští urvali naposledy, když pětkrát po sobě nedokázali skórovat (1991/92), už z toho tedy zřejmě nebude; sestupovým bojům se však pořád lze vyhnout docela v klidu a stačit by k tomu mohlo i jen samo Lambertovo procitnutí.
Je zkrátka nejvyšší čas zapomenout na vlastní neohroženost a začít znovu poctivě makat. Jinak řečeno: vrátit se k osvědčeným kořenům...
Související články
Zobrazit jen nejnovější
Zobrazit všechny
Čaj o páté: Pohřbívání kladů, utužování záporů
17.12.2014, 17:19
Čaj o páté: Labutí patent na správná rozhodnutí
10.12.2014, 17:28
Čaj o páté: Jak se Pearson ve svém vlastním překladu ztratil
26.11.2014, 17:09
Čaj o páté: Odkrývání mýtu o mocné červené kartě
05.11.2014, 17:30
Čaj o páté: Pozoruhodný případ Rosse Barkleyho
29.10.2014, 17:24
Čaj o páté: Zakázaná láska z Boleyn Ground
22.10.2014, 17:26
Čaj o páté: Pochettinův milostný trojúhelník
08.10.2014, 17:12
Komentáře (142)
Přidat komentářVelmi zajímavý článek fantíku
za 3 minuty? really?
kurz rychločtení
*hefy
Proč kluby, kterým fandím, hrají 95% času sprostou vágli?
Ale veď United tam nemáš btw. nieje to tých zvyšných 5%
Zdravim
S Newcastlem a Lyonem jdi do hajzlu Pak se můžeme bavit
Bilbao pôjde hore
Benteke se Senderosem to znova zvednou, věřím tomu, že tohle je jen jakejsi omyl.
Je to tak. Hrát s minulou TOP šestkou v sedmi týdnech je hnus, navíc po tvrdém a dle hry úplně neodpovídajícím zásahu od Arsenalu jsou kluci v prdeli lehce no. Psychicky hele. Se zvedou
Tak už jenom to, že teď uhráli bod na slušně rozjetym WHU by jim mohlo pomoct.
Senderos? hm.
První kola byl senzační.
To ale moc nemení na tom, že je to skôr trubka než ťahúň tímu.
Ne, meni to azaz.
Toho nepoznám.
V takle hluboko a pasivne fungujicim bloku proste nebyla nahoda, ze na nej byl spoleh, a tim tahounem klidne bejt muze.
Podle mě hrál zatím letos dobře, co jsem měl možnost vidět.
Kozák
benteke----> tottenham za ade+ 5M, nebo ade + poulinho
Má to nějaký plus pro AV?
ne
čaj o páté..horší názov neexistuje?
Čaj o čtvrté by byl horší, když to uveřejňuje v pět
garantujem,že áno
Sky Sports práve prinieslo informáciu podľa ktorej sa opätovne zranil skúsený záložník červených diablov Michael Carrick, ale bližšie správy sa dozvieme až po jeho vyšetrení, ktoré by mal podstúpiť v nasledujúcich dňoch.
Neuveritelne tohle
Nechápu co ještě dělá v Man Utd. Už je dávno za zenitem.
To by chcelo kúpiť útočníka najlepšie niekoho ako Goméz
OT
Romana SeďováPes je jídlo, ne kamarád.
2 hod ·
ty seš taková debilní kunda, že to není ani možný!! strašně by mě zajímalo jak by ti nejaká kráva nebo slépka pomáhala nastoupit třeba do blbý šaliny, kdybys byl slepej .... stupidita některých jedinců je opravdu nekonečná! HUMUS !!
doprdele
Ta predstava jak te krava vede do saliny
Pro mne je teda suverénně nejrozbíjející ta představa lídí, co to nepochopí a v rámci propagace slušností vyplodí takový příspěvek, kde nedokážu spočítat, jestli je víc chyb nebo sprostých slov.
Následující zápasy Southamptonu v Premier league:
13. kolo - Southampton vs. Manchester City
14. kolo - Arsenal vs. Southampton
15. kolo - Southampton vs. Manchester United
17. kolo - Southampton vs. Everton
19. kolo - Southampton vs. Chelsea
20. kolo - Southampton vs. Arsenal
21. kolo - Manchester United vs. Southampton
To asi bude trochu vystřízlivění
A ta Aston Villa?
Kde si můžu vsadit, že si minimálně 12 bodů z toho odnesou?
redcross.org?
http://www.redcross.org/news/article/Fire-Prevention-How-To-Heat-Your-Home-Safely hehe nalevo sir alex
ty si tam vážne hľadal tie stávky, čo?
S ManU dvakrát za takovou chvilku?
aj s Arsenalom
Jo to mi vypadlo. Dost hustý teda.
Jj, byla to hezká jízda, ale teď už půjdou prudce dolů, s trochou štěstí se snad zastaví v první půlce tabulky... Jestli ale i po těhle zápasech budou v top 4, tak to bude teprv šílený
Kolikrát už jsme si letos říkali, že půjdou dolu, nedivil bych se ničemu.
Taktiez mali lahsich superov doposial, az na slepice a lfc...teda vlastne mali vsetkych superov v pohode hratelnych
Ono to až tak hrozný nebude, vlastně mají 3 těžký zápasy, pak 3 normální, pak zas 3 těžký a na nějakou dobu je vystaráno. A i tak z toho vytěží dost bodů, v top 4 po té sérii budou pořád.
City bez formy, Arsenal tragický, United s Gaalem..takže jediný pořádný soupeř je Chelsea. Očekávám teda že všechno prohrají kromě zápasu s námi
10 bodů dají určitě.
Neni to tak hrozny, ostatni jsou pod vetsim tlakem, nez Saints. Nejakych 10 bodu by se z toho udelat melo.
Jak to tentokrát dal přesně 17:00.
http://www.fifa.com/ballon-dor/puskas-award/index.html
Kandidátí na Puskás award. Za mě 1. Kasami 2. Ibra 3. Cahill
za mňa James jednoznačne, to bolo proste niečo neuveriteľné ... potom asi Kasami a Sanvezzo
Jednoznačně Fabian. Skvělé zpracování míče, jeho pokrytí a přesně věděl, co dělá. Ten zbytek (včetně Jamese) prostě jenom napálili míč, který skončil v síti.
1. James 2. RVP 3. Kasami
Cahill
James
Ibra, Roche, Kasami
Za mě Kasami, to je podobný jako Torres proti Blackburnu v roce 2009, tyhle góly vůbec nechápu.
A úplně tam chybějí goly po kombinančích akcích
Wilshere
logicky, protože tu zásluhu těžko připíšeš jednomu hráči
Fabian, Ibra, Sato, Kasami jsou top, těžko se mi z nich někdo určuje. Nakonec jsem to dal Satovi, to se povede vážně jen jednou za život.
Wow, tento rok tam nie je ani jeden slabý kúsok!
Je to ťažké určiť, ale ja by som ich zoradil asi takto: 1. James, 2. Van Persie, 3. Fabian, 4. Cahill, 5. Kasami, 6. Zlatan, 7. Sato, 8. Roche, 9. Sanvezzo, 10. Costa
James, Cahill, van Persie
zlatan samozrejme, narvat prdu z dalky se povede leckomu (hmm, jagielka), ale tenhle kousek je dalsi ukazka svedovy vyjimecnosti
Naprat patičku z malého vápna umí taky kde kdo
Sato, Kasami, Ibra nejhezčí góly, ale dal bych to Costovi.
Na Jamesovi mi nepřijde nic extra výjimečného, tohle golman podle mého mohl mít - škrtal prsty, málem to měl. Kdyby to bylo do růžku nebo o břevno nechytatelně, tak beru - ale on to narval do prostoru brankáře. Přijde mi to jako nejslabší střela z těch delších z voleje nebo halfvoleje, které tam jsou ve výběru - Sato, Kasami, Cahill, Fabian, Roche - vše lépe umístěné.
Osobně hlasuji pro Sata, protože to byl famozní oblouček, který se prostě chytnout nedal. Další Cahill a pak Ibra.
tak ono jde taky o tu koordinaci pohybu,zady k brane a podobne vid...nejde jen o tu samotnou strelu,ktera byla ale taky skvela
Byl to úžasnej gol, v té desítce se neztratí, ale podle mého "nejslabší" z těch střel právě díky umístění.
Tak ono otazka je, jestli jde jen o tu krasu golu nebo se do toho ma zahrnout i dulezitost zapasu, v kterem ten gol padl. Z toho pak ten gol Jamese vychazi jeste krasnejsi...
Kasami je jak Van Basten..pekny pekny
za me Ibra,Roche,Persie
RvP, Sato. Kasami. A pak ještě Fabian, ale ten měl ohromné štěstí...
Persie, to proste je gol, aky nevidime takmer vobec, tie ostatne su viac menej take, ktore padaju kazdy rok
Carrick zraněnej... my už ani nemůžeme do obrany dát ani toho záložníka...
O tom Reusovi u nás se fakt někde mluví?
Nechcem ti brať ilúzie ale asi neprestúpi do 10 klubov naraz
Brďo, a to sem ty iluze měl fakt rád.
Včera o tom hlasovalo představenstvo Motorletu a prý se Reusově přestupu bránit nebudou
Pochybuju...
S Hazardem a Oscarem by to bylo dost zábavný. Nechal bych si to líbit
12.11.2014 17:00
Tak ja o 5-iatej väčšinou pijem kávu (1-2-krát do roka).
Aston Villa najnudnejsi tim celej ligy...
Puskas award letos nic moc
100. pro zelený
....trávník
plod
Ty už musíš mít z prdele větrník.
nemáš mu do ní lézt
Vidím, že mufani jedou solidní hrobeso
max jak budeš uprostřed
Díky za pozvání, ale já účkaře moc nemusím.
možná, ale to, že jednomu lezeš do zadku ti je jedno
pokus o ster...failed
tak je to normalni?
čaj vy dyně.
To vypadá, že Clev našel klub pro sebe jako stvořený.
Ma mnohem lepsi klub...
*na
nevtieraj sa
moyes nezahálí a ve španělsku rozjíždí nové perly.
- la liga je nejlepší liga na světě ... (vždycky tvrdil v evertonu že PL je nejlepší)
- sem spíš mou než pepek - vyžaduji tvrdost a fyzickou hru. (když se podívate na zapas bayernu jak pepek u lajny vyžaduje 300% od každeho,zatímco mou se trochu "sklidnil v tomhle"
- ale nejlepší na konec. vždycky budu podporovat britské kouče v zahraničí. doufám že jsem PRVNÍM z mnoha.,,. (respekt k Robsonovi, Toshackovi mu zřejmě nic neříká) ...
BLBEČEK
Tip na horor?
jestli mas rad krvaky, tak vecer Nemecko - Gibraltar
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele