Čaj o páté: Jak se Pearson ve svém vlastním překladu ztratil
Leicester se o víkendu stal již třetím účastníkem letošního ročníku Premier League, který vydržel pět kol po sobě neskórovat. A zatímco Aston Villa bez Bentekeho i defenzivně založené Burnley takovou záhadu nepředstavovaly, podobně tápající vítěz druhé ligy automaticky budí zvýšenou pozornost...
Foxes loni opanovali League Championship vpravdě suverénně; s největším náskokem a nejvyšším počtem bodů od Newcastlu sezony 2009/10.
Celkový zisk 102 korálků jim pak na základě předešlých zkušeností s nováčky tohoto tisíciletí dával mizivé 20procentní šance na okamžitý sešup zpět o patro níž.
A Leicester skutečně začal podle předpokladů - tedy nejlépe ze všech postupujících, a to i složitému losu navzdory.
V rámci úvodních pěti kol takto sice byli Foxes závratným způsobem přestříleni (49-107), i po uzavření tohoto klíčového intervalu se však stále nacházeli v plusových číslech, co se důležitějšího skóre týče, a hlavně - na kontě měli tak akorát jednu porážku od suverénní Chelsea.
Pro výše zmíněné markantní rozdíly v počtu střeleckých pokusů registrovaných na obou koncích hřiště by nicméně nemělo nikoho překvapovat, že šel záhy Leicester výsledkově dolů. A přece - alespoň jeden přehnaně reagující člověk by se najít dal.
Není jím nikdo menší než sám manažer středoanglického celku Nigel Pearson.
Ten se v prvních šesti zápasech své debutové sezony mezi britskou smetánkou v průměru omezil na jednu jedinou změnu mezi dvěma ligovými duely; počínaje sedmým kolem už ale začal nevysvětlitelně jančit a připravil se tak o pevnou půdu pod nohama, stejně jako o důvěru leckterého příznivce Leicesteru.
V inkriminovaném období Nigel Pearson mezi dvěma hracími dny průměrně obměnil až 2,6 postů základní sestavy, až mu obyčejně precizní server Transfermarkt za všech těch 12 dosavadních ligových vystoupení napočítal neuvěřitelné množství sedmi různých variant rozestavení.
Kontinuita, ale i počáteční identita byly docela spolehlivě zatraceny. A Leicester to pak tímhle způsobem od nálepky "sympatického, brejkového celku" bleskurychle dopracoval k "negativně smýšlejícímu kolektivu s nerudným manažerem v čele".
Na tiskovkách čím dál nervóznější Nigel Pearson najednou jako by se v první řadě nestaral o to, jak soupeře ranit, nýbrž právě naopak o to, jak jím nebýt raněn - což je zhruba ta nejkratší možná cesta do záhuby.
"Bylo mi řečeno, že jsme někdy v tomto roce hráli 4-4-2, ale tak to ve skutečnosti nebylo. Takhle to jenom vy vnímáte," zaútočil například 11. listopadu Pearson na novináře. A třebaže dříve citovaný Transfermarkt jeho tvrzení vskutku podpírá, faktem pořád zůstává, že ať už Leicester nastoupí v jakékoliv formaci, k onomu "výchozímu nastavení" bude inklinovat tak jako tak.
Nigel Pearson totiž jednoduše je služebníkem 4-4-2; vždycky jím byl a také jím vždy bude, což ostatně dříve sám rád potvrzoval. Jakkoliv si loni sem tam zalaškoval s trojčlenným středem (4-2-3-1/3-5-2) a na své první štaci v East Midlands ještě ve třetí nejvyšší soutěži finišoval převážně se 4-3-3, nikdy mu takové experimenty moc dlouho nevoněly.
Napříč loňským ročníkem ať už sám Nigel Pearson, nebo jeho pravá ruka Craig Shakespeare dokolečka opakovali, že vždy chtěli hrát 4-4-2, oni i hráči to preferovali... a tak se 4-4-2 prostě hrálo.
Právě k téhle Pearsonově slušné posedlosti jedním systémem lze přitom docela snadno vystopovat počátky současného tápání LCFC. Jistě, můžete namítat, že ve finále bude vždy záležet v první řadě na fotbalistech-individualitách, a nikoliv na herním rámci - ale to je právě ten problém.
Kádr Foxes nyní v podstatě oplývá jediným kvalitním hrotem (Ulloou); jedním solidním, avšak pomalu dosluhujícím středním záložníkem, který navíc zrovna započal své dobrodružství v nové soutěži (Cambiassem); a dvěma aktivními, leč proměnlivě efektivními křídelníky (Schluppem, Mahrez)...
... což má k ideální výchozí pozici pro bezvýhradné spoléhání na formaci o dvou útočnících a vědomě oslabeném středu pole zhruba tak daleko, jak to jen jde. Ostatně, ani Ulloa ani Cambiasso posilami pro 4-4-2 nebyli; přesto se zejména v defenzivní fázi nesází na nic jiného.
A školácké chyby se v důsledku dostavují jedna báseň.
Jestliže Jonathan Wilson po mistrovství světa 2010 jako jeden ze základů úspěšného 4-4-2 identifikoval co možná nejmenší mezeru mezi záložní a obrannou linií, Leicester jeho rad nedbá ani v omylem. Stačí si koneckonců připomenout, jak nedávno proti Foxes rozjíždělo obě své gólové akce velšské Swansea.
Nejprve to byl tenhle pas pro Bonyho, který ve fatálním prostoru spustil fantastickou kombinaci na pár dotyků. Posléze už na to labutě šly trochu jinak (přihrávkou do strany), ovšem prvek zoufale nedostatečného krytí obranného valu v podání Foxes setrval - ba spíše bil do očí ještě o něco silněji. Podobně jako zde, v utkání se Southamptonem, se tehdy záložníci vlastně docela dobře vykašlali na celý koncept vypomáhání defenzívě.
Ze všeho nejhorší přitom je, že Leicester letos rovněž mívá tendence k dělání přesného opaku: produkování druhého extrému v podobě přespříliš ploché a zbytečně početné defenzivní linie. Však posuďte sami - nejsou snad tyhle výjevy ze zápasů s Arsenalem (3. kolo) a Burnley (7. kolo) přímo absurdní?
A to jde prosím pěkně pouze o situace, po nichž padaly branky; mohlo by to být ještě horší. I když ano, mohli byste patrně namítnout, že zpoza velkého vápna dosud Leicester ze hry technicky neinkasoval, a proto nejde o bůhvíjakou Achillovu patu - jenže to je asi ta nejméně významná dimenze celého tohoto nešvaru.
Na góly ze střední a větší vzdálenosti je zaprvé anglická elitní soutěž letos nejchudší za poslední roky (viz tato tabulka, aktuální k 5. listopadu); a zadruhé - úplný základ je přece samotná možnost střelby z podobných pozic, a něčemu takovému Leicester zabraňovat absolutně nezvládá:
Ačkoliv na tabulce vidíte relativně zastaralé údaje (aktuální k 7. kolu), svou vypovídající nebo alespoň ilustrační hodnotu rozhodně mají. I k dnešnímu dni přece jen platí, že brankář Leicesteru likviduje v průměru 2,5 střel zpoza šestnáctky, což je nejvyšší číslo z celé ligy.
A když k tomu dále připočteme fakt, že také obecně Foxes soupeřům dovoluje nezdravé množství 16 projektilů na jedno utkání (hůře na tom jsou už jenom Burnley a Hull), neomylně nám vychází malér do jisté míry systémového charakteru.
Teď ale co s ním; jak se z něho dostat?
Již začátkem listopadu - po prohře na Southamptonu - bylo na prominentním fanouškovském fóru LCFC s dvojznačným názvem Talking Balls založeno téma, jehož nadpis nemohl být výmluvnější. "Pearson ven", požadoval.
Původní dva příspěvky od zakladatele tohoto dlouhého vlákna přitom vymezují zhruba čtyři důvody, proč by k výměně manažerů mělo dojít: nula vstřelených branek ve čtyřech zápasech (teď už pěti); stejný počet střel mezi tři tyče (!); Pearsonovu neschopnost identifikovat a nakonec také určit ideální zahajovací jedenáctku; a konečně i dostupnost Tonyho Pulise, jakožto ideálního spasitele (který docela pravděpodobně půjde do příštího celku, který odvolá manažera).
Čili nic, proti čemu by se dalo/chtělo nějak sáhodlouze protestovat.
Dvojice středopolařů Andy King-Dean Hammond například odvedla vynikající černou práci proti Evertonu, Chelsea i Arsenalu, přesto spolu bok po boku od posledního zářijového duelu již ani jednou nestartovali; a konkrétně vliv druhého jmenovaného byl omezen na jedinou příležitost v minulých pěti kolech. Proč? Nikdo netuší; a že minimálně celý říjen byli oba zcela zdraví (až teď Hammond upadl na marodku).
Velmi podobný propad v hierarchii zaznamenal také neúnavný křídelník Mahrez, jehož účast v základní sestavě vedla hned ve třech případech k přestřílení soupeře. S Alžířanem na lavičce se to Leicesteru povedlo stěží jednou.
Jak už jsme si zkrátka ukázali hned na úvodem, hierarchie hráčů Foxes se na pohled mění týden co týden, a to těžko může něčemu prospívat. Záložní řada je očividně neorganizovaná, udržet balon se nedaří v podstatě nikomu a už ani při těch protiútocích nejde z Leicesteru takový strach jako zezačátku.
Teprve poslední kolo se Sunderlandem (0:0) znamenalo jistý příslib - zejména v druhé půli díky novému jevu v podobě Ulloy hlouběji ve hřišti, v centru rozehrávky. Avšak potřeba napumpovat do kádru jednoho nebo dva středopolaře a přetočit to trvale na 4-3-3 se jeví být stále urgentní, alespoň co se dlouhodobého horizontu týče.
A zde se znovu nabízí otázka, zdali by se s ohledem na lednové přestupové okno měla vkládat důvěra zrovna do Pearsona. Ten se na něj sice sám rád odvolává, zároveň je ale nutno pamatovat na to, že se z jeho osmi letních akvizic v prvním týmu výrazněji uchytily pouhé dvě.
A přiznejte se, kdo z vás si je vědom například toho, že v Leicesteru z ManUtd hostuje nadějný Nick Powell - potenciální, a tolik žádoucí spojka zálohy s útokem?
Na Nigela Pearsona je toho zkrátka po postupu do Premier League příliš. V minulosti právě tento muž učinil z LCFC opětovně fungující, efektivní klub; zasadil se o profesionálnější skauting, pod jeho dohledem šla nahoru mládežnická akademie a rozvinul se zde určitý vědecký přístup ke hře.
Už jen proto si Pearson prodělání zkušenosti s tou úplně nejvyšší úrovní bezesporu zasloužil.
Teď už by ale mohlo být načase začít myslet na budoucnost - a té se rodák z Nottinghamu nezdá být pevnou, ba ani žádoucí součástí...
Foxes loni opanovali League Championship vpravdě suverénně; s největším náskokem a nejvyšším počtem bodů od Newcastlu sezony 2009/10.
Celkový zisk 102 korálků jim pak na základě předešlých zkušeností s nováčky tohoto tisíciletí dával mizivé 20procentní šance na okamžitý sešup zpět o patro níž.
A Leicester skutečně začal podle předpokladů - tedy nejlépe ze všech postupujících, a to i složitému losu navzdory.
V rámci úvodních pěti kol takto sice byli Foxes závratným způsobem přestříleni (49-107), i po uzavření tohoto klíčového intervalu se však stále nacházeli v plusových číslech, co se důležitějšího skóre týče, a hlavně - na kontě měli tak akorát jednu porážku od suverénní Chelsea.
Pro výše zmíněné markantní rozdíly v počtu střeleckých pokusů registrovaných na obou koncích hřiště by nicméně nemělo nikoho překvapovat, že šel záhy Leicester výsledkově dolů. A přece - alespoň jeden přehnaně reagující člověk by se najít dal.
Není jím nikdo menší než sám manažer středoanglického celku Nigel Pearson.
Ten se v prvních šesti zápasech své debutové sezony mezi britskou smetánkou v průměru omezil na jednu jedinou změnu mezi dvěma ligovými duely; počínaje sedmým kolem už ale začal nevysvětlitelně jančit a připravil se tak o pevnou půdu pod nohama, stejně jako o důvěru leckterého příznivce Leicesteru.
V inkriminovaném období Nigel Pearson mezi dvěma hracími dny průměrně obměnil až 2,6 postů základní sestavy, až mu obyčejně precizní server Transfermarkt za všech těch 12 dosavadních ligových vystoupení napočítal neuvěřitelné množství sedmi různých variant rozestavení.
Kontinuita, ale i počáteční identita byly docela spolehlivě zatraceny. A Leicester to pak tímhle způsobem od nálepky "sympatického, brejkového celku" bleskurychle dopracoval k "negativně smýšlejícímu kolektivu s nerudným manažerem v čele".
Na tiskovkách čím dál nervóznější Nigel Pearson najednou jako by se v první řadě nestaral o to, jak soupeře ranit, nýbrž právě naopak o to, jak jím nebýt raněn - což je zhruba ta nejkratší možná cesta do záhuby.
"Bylo mi řečeno, že jsme někdy v tomto roce hráli 4-4-2, ale tak to ve skutečnosti nebylo. Takhle to jenom vy vnímáte," zaútočil například 11. listopadu Pearson na novináře. A třebaže dříve citovaný Transfermarkt jeho tvrzení vskutku podpírá, faktem pořád zůstává, že ať už Leicester nastoupí v jakékoliv formaci, k onomu "výchozímu nastavení" bude inklinovat tak jako tak.
Nigel Pearson totiž jednoduše je služebníkem 4-4-2; vždycky jím byl a také jím vždy bude, což ostatně dříve sám rád potvrzoval. Jakkoliv si loni sem tam zalaškoval s trojčlenným středem (4-2-3-1/3-5-2) a na své první štaci v East Midlands ještě ve třetí nejvyšší soutěži finišoval převážně se 4-3-3, nikdy mu takové experimenty moc dlouho nevoněly.
Napříč loňským ročníkem ať už sám Nigel Pearson, nebo jeho pravá ruka Craig Shakespeare dokolečka opakovali, že vždy chtěli hrát 4-4-2, oni i hráči to preferovali... a tak se 4-4-2 prostě hrálo.
Právě k téhle Pearsonově slušné posedlosti jedním systémem lze přitom docela snadno vystopovat počátky současného tápání LCFC. Jistě, můžete namítat, že ve finále bude vždy záležet v první řadě na fotbalistech-individualitách, a nikoliv na herním rámci - ale to je právě ten problém.
Kádr Foxes nyní v podstatě oplývá jediným kvalitním hrotem (Ulloou); jedním solidním, avšak pomalu dosluhujícím středním záložníkem, který navíc zrovna započal své dobrodružství v nové soutěži (Cambiassem); a dvěma aktivními, leč proměnlivě efektivními křídelníky (Schluppem, Mahrez)...
... což má k ideální výchozí pozici pro bezvýhradné spoléhání na formaci o dvou útočnících a vědomě oslabeném středu pole zhruba tak daleko, jak to jen jde. Ostatně, ani Ulloa ani Cambiasso posilami pro 4-4-2 nebyli; přesto se zejména v defenzivní fázi nesází na nic jiného.
A školácké chyby se v důsledku dostavují jedna báseň.
Jestliže Jonathan Wilson po mistrovství světa 2010 jako jeden ze základů úspěšného 4-4-2 identifikoval co možná nejmenší mezeru mezi záložní a obrannou linií, Leicester jeho rad nedbá ani v omylem. Stačí si koneckonců připomenout, jak nedávno proti Foxes rozjíždělo obě své gólové akce velšské Swansea.
Nejprve to byl tenhle pas pro Bonyho, který ve fatálním prostoru spustil fantastickou kombinaci na pár dotyků. Posléze už na to labutě šly trochu jinak (přihrávkou do strany), ovšem prvek zoufale nedostatečného krytí obranného valu v podání Foxes setrval - ba spíše bil do očí ještě o něco silněji. Podobně jako zde, v utkání se Southamptonem, se tehdy záložníci vlastně docela dobře vykašlali na celý koncept vypomáhání defenzívě.
Ze všeho nejhorší přitom je, že Leicester letos rovněž mívá tendence k dělání přesného opaku: produkování druhého extrému v podobě přespříliš ploché a zbytečně početné defenzivní linie. Však posuďte sami - nejsou snad tyhle výjevy ze zápasů s Arsenalem (3. kolo) a Burnley (7. kolo) přímo absurdní?
A to jde prosím pěkně pouze o situace, po nichž padaly branky; mohlo by to být ještě horší. I když ano, mohli byste patrně namítnout, že zpoza velkého vápna dosud Leicester ze hry technicky neinkasoval, a proto nejde o bůhvíjakou Achillovu patu - jenže to je asi ta nejméně významná dimenze celého tohoto nešvaru.
Na góly ze střední a větší vzdálenosti je zaprvé anglická elitní soutěž letos nejchudší za poslední roky (viz tato tabulka, aktuální k 5. listopadu); a zadruhé - úplný základ je přece samotná možnost střelby z podobných pozic, a něčemu takovému Leicester zabraňovat absolutně nezvládá:
Ačkoliv na tabulce vidíte relativně zastaralé údaje (aktuální k 7. kolu), svou vypovídající nebo alespoň ilustrační hodnotu rozhodně mají. I k dnešnímu dni přece jen platí, že brankář Leicesteru likviduje v průměru 2,5 střel zpoza šestnáctky, což je nejvyšší číslo z celé ligy.
A když k tomu dále připočteme fakt, že také obecně Foxes soupeřům dovoluje nezdravé množství 16 projektilů na jedno utkání (hůře na tom jsou už jenom Burnley a Hull), neomylně nám vychází malér do jisté míry systémového charakteru.
Teď ale co s ním; jak se z něho dostat?
Již začátkem listopadu - po prohře na Southamptonu - bylo na prominentním fanouškovském fóru LCFC s dvojznačným názvem Talking Balls založeno téma, jehož nadpis nemohl být výmluvnější. "Pearson ven", požadoval.
Původní dva příspěvky od zakladatele tohoto dlouhého vlákna přitom vymezují zhruba čtyři důvody, proč by k výměně manažerů mělo dojít: nula vstřelených branek ve čtyřech zápasech (teď už pěti); stejný počet střel mezi tři tyče (!); Pearsonovu neschopnost identifikovat a nakonec také určit ideální zahajovací jedenáctku; a konečně i dostupnost Tonyho Pulise, jakožto ideálního spasitele (který docela pravděpodobně půjde do příštího celku, který odvolá manažera).
Čili nic, proti čemu by se dalo/chtělo nějak sáhodlouze protestovat.
Dvojice středopolařů Andy King-Dean Hammond například odvedla vynikající černou práci proti Evertonu, Chelsea i Arsenalu, přesto spolu bok po boku od posledního zářijového duelu již ani jednou nestartovali; a konkrétně vliv druhého jmenovaného byl omezen na jedinou příležitost v minulých pěti kolech. Proč? Nikdo netuší; a že minimálně celý říjen byli oba zcela zdraví (až teď Hammond upadl na marodku).
Velmi podobný propad v hierarchii zaznamenal také neúnavný křídelník Mahrez, jehož účast v základní sestavě vedla hned ve třech případech k přestřílení soupeře. S Alžířanem na lavičce se to Leicesteru povedlo stěží jednou.
Jak už jsme si zkrátka ukázali hned na úvodem, hierarchie hráčů Foxes se na pohled mění týden co týden, a to těžko může něčemu prospívat. Záložní řada je očividně neorganizovaná, udržet balon se nedaří v podstatě nikomu a už ani při těch protiútocích nejde z Leicesteru takový strach jako zezačátku.
Teprve poslední kolo se Sunderlandem (0:0) znamenalo jistý příslib - zejména v druhé půli díky novému jevu v podobě Ulloy hlouběji ve hřišti, v centru rozehrávky. Avšak potřeba napumpovat do kádru jednoho nebo dva středopolaře a přetočit to trvale na 4-3-3 se jeví být stále urgentní, alespoň co se dlouhodobého horizontu týče.
A zde se znovu nabízí otázka, zdali by se s ohledem na lednové přestupové okno měla vkládat důvěra zrovna do Pearsona. Ten se na něj sice sám rád odvolává, zároveň je ale nutno pamatovat na to, že se z jeho osmi letních akvizic v prvním týmu výrazněji uchytily pouhé dvě.
A přiznejte se, kdo z vás si je vědom například toho, že v Leicesteru z ManUtd hostuje nadějný Nick Powell - potenciální, a tolik žádoucí spojka zálohy s útokem?
Na Nigela Pearsona je toho zkrátka po postupu do Premier League příliš. V minulosti právě tento muž učinil z LCFC opětovně fungující, efektivní klub; zasadil se o profesionálnější skauting, pod jeho dohledem šla nahoru mládežnická akademie a rozvinul se zde určitý vědecký přístup ke hře.
Už jen proto si Pearson prodělání zkušenosti s tou úplně nejvyšší úrovní bezesporu zasloužil.
Teď už by ale mohlo být načase začít myslet na budoucnost - a té se rodák z Nottinghamu nezdá být pevnou, ba ani žádoucí součástí...
Související články
Zobrazit jen nejnovější
Zobrazit všechny
Čaj o páté: Pohřbívání kladů, utužování záporů
17.12.2014, 17:19
Čaj o páté: Labutí patent na správná rozhodnutí
10.12.2014, 17:28
Čaj o páté: Nesnesitelná lehkost Lambertova bytí
12.11.2014, 17:00
Čaj o páté: Odkrývání mýtu o mocné červené kartě
05.11.2014, 17:30
Čaj o páté: Pozoruhodný případ Rosse Barkleyho
29.10.2014, 17:24
Čaj o páté: Zakázaná láska z Boleyn Ground
22.10.2014, 17:26
Čaj o páté: Pochettinův milostný trojúhelník
08.10.2014, 17:12
Komentáře (322)
Přidat komentářPozdě, Tome
Vychladl mi čaj, kterej sem měl na pátou.
Humor
Na ten tvůj to nemá, no..
Tak toto nemá ani na Joža Pročka, nie to ešte na mňa.
Ja mam rad slovenskej humor, ten je hooodne jednoduchej na pochopeni.
Kdo to je? Tady seš na cz webu...
Googli, Filipko, googli.
Moc se mi nechce
Ale zajímavej článek
17:09
Chtělo by to text zarovnat do bloku a obrázek by neměl přesahovat hranice textu.
Blok bohužel EF nezná, jinak bych to tak samozřejmě udělal.
OK. Díky za info.
http://www.theguardian.com/football/2014/nov/26/simon-mignolet-worse-than-dracula-bruce-grobbelaar-liverpool
Uz to zruste tyhle caje o ctvrt na 6. Je to trapny a za ty slovni obraty v clanku by se nemuselo stydet ani trio Capek-Karoch-Csaplar..
No v UK, to mame akorát....
Tipoval bych, že prostě postačí, když se nebudeš obtěžovat to číst no.
To někdo čte?
A co by si chcel citat? Daj svoju predstavu.
Přečetl jsem jeden celý Čaj o páté a chtělo se mě
Tomove články oddelujú zrno od pliev. Je to otázka intelektu. On sa vás snaží vzdelávať, dodáva vám kvalitné informácie až pod nos a vy tu na nej blijete...
Čo by som ja za takú rubriku v PD dal.
prosim coboly, aby psali komentare cesky nebo anglicky, kdo se na to ma koukat
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/13097_836153076406412_9219942225241453590_n.jpg?oh=0f8b17dfb2be5654d03f3bef7e080783&oe=55111A39&__gda__=1427461956_9290f9a5033b91cdfe15088673bcf0cd
nepicuj erwinko
stále sa tu sťažujete na Slovákov, ale nato aby sme u vás študovali sme vám dobrí..
Prosim?
to ti kdo nakecal?
strašná oběť
Ne Slováci, Slovenky....
Pointa?
ale tak nemusis se tak obetovat a klidne se vratit do Blavy...
*Bratislavy
*Prešporku
*Istropolisu
*Halenárland
Olivera na teba!
ak potrebuješ upustiť trochu pary doporučujem toto http://zertovne-predmety.heureka.cz/nafukovaci-osel/
a to sa mi páčilo tvoje tričko
Neva, je dost overrated.
s nim sa teda nezachrania tvrdis? a kto miesto neho, Pulis dojde zachranit dalsi tim?
Netroufám si tvrdit, moc brzo. Ale musí se prostě zklidnit, začít pravidelně stavět třeba to, co proti SAFC teď, a pak to možná i pude.
Pulisovi by se v Leicesteru bránil asi málokdo.
Gomis do Arsenalu!! Když jsem to Wengerovi říkal na jaře, tak mě neposlouchal. Je třeba mít solidní záskok za Girouda
buď on alebo Chamakh.
Spíš by byl Giroud záskok za Gomise.
To časem, ze začátku by Gomis pracoval na křídle, kde umí taky.
a este gignaca a gameira k tomu nech mame vsetkych priemernych francuzskych utocnikov na g pokope
djourou, pls
Gameiro bol skvelý
Everton and West Ham charged by the FA for failure to control their players during Saturday's game at Goodison Park
Odobrať body
Za co nas, proboha?
Jinak to ze tam Powell nehraje me docela stve. Zajimalo by me, jestli se v treninku jevi tak spatne nebo proc to je...
Dan Burn (áno, ten dvojmetrový stopér FFC, čo v tom legendárnom zápase s MU zlomil rekord v počte odhlavičkovaných centrov za 90 minút) má vraj blízko k WHU v zime, čo by mohlo uvoľniť cestu pre Reida do Arsenalu. Nehneval by som sa.
chodte už dopiče s tým čajom daníčku
co si jak
te nekdo nuti to cist?
mohol by už byť čaj o Liverpoole, že?
Hehe, na to zrejme neseberu odvahu nikdy. dEst by me osocil z toho, ze vim vsechno nejlip; bubble by me posral doprdele; vladis by vyblil neco, co bych nemel sanci pochopit; a vrabejka by to zavrsil spekulaci o mym odchodu z EF. Uplne to vidim.
Jo, a Ol!verovo narknuti ze sovinismu je snad samozrejmosti.
dušo pls, radši sleduj, jak vedete skupinu LM
Asi zabrousim do predskupinovych prognoz fanousku Liverpoolu.
odkedy mu vykas?
ještě jeden blbý kec na fantomase a udělám z tebe paštiku ty hajzle
OT: Predestination ste videli?
viděli
Wilshere has ruptured ankle ligaments. #AFC medics have advised surgery. Specialist to confirm course of action tomorrow. Out 3-4 months.
Wilshere has been injured for more than 40% of his career on Arsenal.
To može rovno zabaliť...
V létě přestup do Man City.
100. pre vás
dik
už aby ti skončila puberta
vtierka
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10448179_601732516620175_4324686753885428574_n.jpg?oh=bc9f9c5489f8f4cd6c7cbebb83d9c86b&oe=550A567E
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10801867_600896573370436_1402218356512342053_n.jpg?oh=54bf20d45e85d885b71d10a8a1402835&oe=55088EEC
'The King' signed for United on this day (26 Nov) in 1992.
https://www.youtube.com/watch?v=SpDS4hm_kQY
http://www.theguardian.com/football/2014/nov/26/everton-martinez-defends-barkley-diving?CMP=twt_gu
falosny teplos
dobre to nezvladas
martinez je ale mimořádně trapný, no...
Brani sveho hrace, normalni vec. Taky s timhle vyjadrenim nesouhlasim a prijde mi dost mimo, nicmene trapny tak maximalne je na nekoho takhle utocit, jak to tady nekteri v posledni dobe predvadi.
ne, trapne je branit sveho hrace takto dementním vyjádřením.
Stream na LFC?
Rickie
ja som uvazoval, ze Simeone by bol dobra volba, ale kurva, mam pocit, ze on ked si najde svoju zostavu, tak nezarotuje ani bohovi
u nás by to ale nemal takto jednoduché
dá se to tak říct, má svoje oblíbence
tak on tam nemá zase až tak široký kvalitní kádr, ne?
načo by chodil do horšieho.
koho ze budete chtit misto BR?
Klopp
Pulis dobrej na záchranu
ale ten zápal toho týmu....ku-va to bych si nechal líbit...
to co piska ten buzerant ?
toto nie je mozne, ten kokot nas chce jednoznacne poskodit
https://www.facebook.com/video.php?v=751657814979753
Coutinho se udržuje v teple
Tak vykon to nebol najhorsi, taketo zapasy sa hraju tazko. Dlho sme viedli, celkom kontrolovali zapas az v zavere nas zatlacili a gol samozrejme z rohu ktore proste nevieme branit. Obrana dnes urcite lepsie, Kolecko ovela lepsi ako Lovren, tak isto Glen dobry vykon. AJ dalsi navrátilec do zostavy Lucas. A v predu dobra robota Rickieho.
Prakticky s nic nemeni aj keby sme vyhrali aj keby sme remizovali, proti Bazileju musíme vyhrat.
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2850076/Jack-Wilshere-missed-119-WEEKS-injury-played-just-95-league-games-past-five-years-crocked-ankle-set-four-months.html
Rafa Rodgers
'oustanding performance'
'players showed great character'
Tak zase to nebolo take tragicke, dokazali sme otocit skore. Tam sa hraju zapasy tazko, ved aj taky Real tam vyhral len tak tak. Zial to ze sme dostali gol po Mignoletovej chybe a dalsi ked si hraci nepostrazili roh, nie je Brandanova vina.
In Brendan we trust !
Aj tak nechapem, ako mohol dnes dohrat Gerrard a Lambert a nehrat napr. Can ci Borini. Ved tie striedania sa uplne ponukali.
ten roh by mal ist na jeho triko lebo to je celkom pravidelne
od budúceho kola už máme snáď späť v základe Laurenta a Oliviera... to bude válec.
https://www.facebook.com/video.php?v=887418047964866&set=vb.135649233141755&type=2&theater
jo a aby som nezabudol....a Mignolet a Mignolet a Mignolet
si ako ten Ficov bernardín.
ale pořád je ten pejsek mezi Slováky to nejchytřejší
170. pro Led Zeppelin.
Jak na tohle někdo může blejt.
Nepochopitelný, možná mu ho někdo někdy strčil do zadku a v pozadí hrálo zrovna https://www.youtube.com/watch?v=go12mVC8M-s
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2850959/Adam-Lallana-Dejan-Lovren-consigned-Liverpool-bench-Brendan-Rodgers-refuses-trust-110m-new-boys.html
To som si inak ani neuvedomil, ze vcera z posil fakt hral od zaciatku iba 4m Lambert a Manquillo na hostovacke.
Ale kazdopadne dufam, ze Kolecko bude hrat najblizsie zapasy. A neviete kolko ma byt Sakho este mimo?
Uz v treningu je.
Paráda, zrovna včera Kolo nepřesvědčil, rozhodně šel dolů proti zápasu na SB.
173. pro led ve whisky
jinak bych ty sračky ani nepil...
Proč tam dávat led? To si z toho rovnou můžeš udělat stříkačku.
a nebo to nepít vůbec vzhledem k tomu, že je to jeden z nejhnusnějších alkoholů na světě...
Burbon je hnusnej, skotská a irská whisky jsou dobrý, ale je fakt, že jen tak někomu nechutná. A co je podle tebe nejlepší alkohol?
absinth <3
však domácí, co si nasbíráš na zahrádce..ta pak hřeje panečku, je v ní cítit i práce a láska, s kterou jsi ji dělal
To ale není alkohol, nýbrž lék
pokud se bavíme o kvalitním alkoholu (což bylo samozřejmě mířeno na kvalitní alkohol), tak rozhodně bych upřednostnil vodku - netrhá to jazyk, nemáš v puse pachuť, nemusíš to ředit, abys to pozřel. Pak poctivé domácí pálenky. Pak třeba takový tatranský čaj či, jak se už zmínil Whitemedia, absinth.
Já třeba nejraději rum.
rum nebo tuzemák?
i když, bavíme se o kvalitním alkoholu, beru zpět
Po tuzemáku bolí hlava jak čert.
jo? Já to nikdy ve velkém nepil, my dokonce dokonce doma místo tuzemáku dáváme do cukroví raději metaxu
A kolegyně místo tuzemáku dává do vaječného koňaku Grant. Tak dřív se pil tuzemák jako panáky a brzda byl rum s kolou.
Metaxa je snad nejhorší alkohol, za ty prachy koupíš daleko lepší.
ani ne, nejhorší opice jsou z těch laciných vodek a těch babských pitíček.. ale nejhorší bylo, když sme ve větším pili vermut
Morgan black s limetkou a colou nemá chybu.
To je rum?
OK to beru, až na Tatranský čaj, ten tolik nemusím. Ale i tu whisky si rád dám
O jaký whisky se to bavíme? Aha, skotská.... tak to máš pravdu, že to je šílenost. Voní to jako nemocniční hygiena a chuť nejsem ani schopný popsat, ale příjemný mi to nebylo.
Nechuti to mozno kazdemu, no nie je na skodu dat tomu sancu.
Najma nesudit podla blended, hoci napr Ballantines je celkom v pohode. Ale skusit niektore single malt, kde napr. osobne odporucam Glenfarclas, velmi prijemna, jemna, vhodna na uvod, ak chce niekto whisky trosku otestovat.
No právě, tvá první věta vystihuje podstatu - nechutná to možná každému. Myslím si, že to nechutná skoro nikomu
Tak zas ako pisem potom nizsie .
Drviva vacsina ludia bude whisky sudit podla roznych bezne dostupnych blended whisky, nie podla kvalitnych single malt.
Aj sam pises vyssie, ze rozlisujes kvalitny a nekvalitny alkohol. To iste co pri vodke bude platit aj pri whisky.
Já třeba ani pořádně nevím, jak má pořádně vodka chutnat. Pro mě byl vždycky základ, aby nebyla cítit lihem a nemělo ocas. To se bavíte o nějakých ochucených? Vždyť normálně nemá chuť žádnou, ne? To ostatní alkoholy mi přijdou jako normální na pohodové pití, vodka je na vožíračku.
dobrá vodka má být jemná jako pramenitá voda
Jenže pořád jsou tam ty dubové sudy, ne? To je asi to, co dělá tento alkohol tak nechutně hnusným...
Rašelina.
mal som Ballantines a druhýkrát si to už nekúpim...
A vodka chutná komu?
a jak kvalitní vodku jsi v životě pil? Božkova? Nebo Hanáckou či Pražskou?
Draka
Grey Goose, Absolut, Finlandia. Samozřejmě jich je víc...
já poslední dobou piji 42 a dobrý, jinak klasika finlandia. Hlavně samotnou vodku nepiju téměř vůbec
42 považuji snad za nejlepší českou vodku
Ruský standart
Standard, Kalashnikov To nema s vodkou, ktoru si tu miestni borci predstavuju, spolocne nic.
mne
lol
Ballantines a Chivas je asi to najhorsie, co som kedy z alkoholu mal
Já zase tohle tvrdím o domácí palence a všem bylinkovém. Whisky naopak jediný alkohol, co si můžu i vychutnat.
Názor buranů.
Nepsal to Rusák a opalcoval to člověk, jeho jediný živott je na EF. Nějak by mě to nevzrušovalo.
vs názor pozérských rádoby gurmánů...bylo by moc jednoduchý to takhle zjednodušit, ne?
Aaale tak vo vseobecnosti byvaju najjednoduchsie riesenia vela krat najlepsimi .
vyskusaj Jacka honey
To je bourbon, honey. Sice je to druh whisky, ale při srovnání s těmi evropskými je prostě jiná.
To je pro ženský a teplouše.
Nazor burana
Je to tak. Ved to kriste nema s whiskou nic spolocne
to by som netvrdil, ale ked chces pivo, tak si nekupis radlera, to iste plati aj tu, ked chces whisky, tak si nekupis toto
i Beam medovej ujde, i když tam moc rozdíl nevidim teda, krome trochu ocasu a toho, že pak má člověk olepenou pusu
Skotske whisky potiahnute dymom su nechutne, irske su dobre. Jameson priamo z vyroby bol asi ten najjemnejsi tvrdy chlast, aky som pil.
americka whisky sa pije, az ked dojde irska, alebo radsej vobec, ale nad irsku whisky niet
Jameson je vyborny, ale osobne mam radsi Tullamore Dew
protoze to casto zjemni chut. I degustatori to obcas doporucuji.
Neville: Liverpool měl získat Sáncheze
http://cdn.alltheragefaces.com/img/faces/large/misc-you-dont-say-l.png
však to ví každý fanoušek LFC
spis Mandzukice. Holt neni Mario jako Mario.
ne.
Podla mna by u nas hral tu istu biedu.
Arsenal v létě zkoušel neúspěšně získat z Realu Madird záložníka Isca a podle anglického bulvárního deníku "Daily Star" se o španělského reprezentanta pokusí během ledna znovu. Gunners údajně mají na jeho získání připraveno 45 milionů eur.
to by byla parada kdyby to vyslo
a za nas bude hrat v zaklade Hierro
Tomu někdo jako věří?
nevíš jestli Ozil už je v tom započítaný?
241. proti alkoholu.
*proti nekontrolovanemu a neumernemu pitiu alkoholu
raz za cas je super odpalit sa na mraky
V tvojom pripade ani nie
už sem se odnaučil chodit opilý na eurofotbal
a zaspať u zbojníkov, nie?
pssssssssst
nepamatam nic, len ze si ma zobudil a predomnou tlacenka
radšej som ticho.. neviem či sem občas nezájde prezrieť diskusie aj DG
musis znac pit jak my vychodnare
milujem ked dakto pise jedno slovo po sarissky a druhe po slovensky - to trha oci i usi
tak co sme na webe o slovenskom jazyku a gamatike ? nabuduce si uz dam pozor
usla ti pointa
proste bud pis tak alebo tak...vyzera to otrasne ked niekto mixuje narecie so spisovnou slovencinou, trha to usi
jajaj vy rusnaci zos bardejova mate co vypravat... jedno slovo po slovensky, druhe rusnacky, tretie polsky a stvrte ani nerozumiem
tak uz drz pysk ked nerozumies
ivanko čurák ehm teda culák nesekaj frajera
kolko mame rockov, 12?
10
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele