Bundesliga - souhrn 4. kola: Mainz veze body z Augsburgu

Včera, 22:31
Komentáře a souhrny
Jonathan Burkardt v Augsburgu dvakrát skóroval. (© AFP)

Mainz lépe zvládl pětigólovou přestřelku v Augsburgu a ukončil čekání na premiérovou výhru v sezoně. Dvěma brankami se pod tříbodový import podepsal Jonathan Burkardt.

FC Augsburg - 1. FSV Mainz 05 2:3

20.09.2024 20:30

Góly: 25. Keven Schlotterbeck, 57. Samuel Essende - 13. Armindo Sieb, 15. Jonathan Burkardt, 49. Jonathan Burkardt

Augsburg nezvládl úvodní utkání čtvrtého kola německé Bundesligy, když podlehl Mohuči 2:3, která navíc od 35. minuty po velkou část zápasu hrála v početní nevýhodě. Vítězství hostů řídil Jonathan Burkardt, který se prosadil hned dvakrát.

Mohuč se pod vedením trenéra Bo Henriksena nachází v dobré formě. Lodivod hostujícího celku v pátečním klání uspěl proti svému příteli a krajanovi Jessovi Thorupovi. Armindo Sieb otevřel skóre po pouhých 13 minutách, když se po centru Phillippa Mweneho trefil hlavou a zaznamenal tak svůj první bundesligový zásah. Sotva se Augsburg nadechl, zdvojnásobil vedení hostů Jonathan Burkardt.

Na odpověď domácí fanoušci však nemuseli čekat příliš dlouho, volný přímý kop Mariuse Wolfa zužitkoval Keven Schlotterbeck, když z bezprostřední blízkosti překonal hostujícího gólmana. Poté dostal Nadiem Amiri druhou žlutou kartu za zákrok na Rubena Vargase, čímž poslal hosty do deseti.

Mohuč krátce poté přesto opět zdvojnásobila svůj náskok. Burkardt skluzem uklidil míč za záda domácího branáře a svou druhou brankou v zápase přiblížil hosty ke třem bodům. O pár minut později dokázal snížit Samuel Essende, jenž byl však vzápětí vyloučen a výrazně tak zkomplikoval snahy domácích o vyrovnání.

Augsburg přesto zůstal na koni. Yusuf Kabadayı a Steve Mounié nebezpečnými střelami otestovali pozornost brankáře Mohuče, Robin Zentner ale dvakrát úspěšně zasáhl. V nastaveném čase se dlouho přezkoumával zákrok na potenciální penaltu pro domácí Augsburg, jež nakonec nařízena nebyla. Mohuč tak prodloužila svou neporazitelnost venku na šest zápasů.