S mírným předstihem se do tréninkového procesu po zlomenině nohy zapojil univerzální obránce Martin Sladký. České Budějovice ho spolu s Dejanovićem přivítali podle trenéra Zápotočného v kolektivním tréninku, Jakub Hora se do něj vrátí v průběhu dneška. Naopak Ondřej Čoudek kvůli zlomenině kotníku ještě pár týdnů vynechá.

Zpátky na Slovensko má namířeno Jakub Považanec, jenž se v Jablonci nepohodl s koučem Radoslavem Látalem. Dvaatřicetiletý záložník je domluvený s mateřskou Banskou Bystricou.

twitter.com/jozef_kopco
20.09.202310:50

Sparta má na Plzeň skoro vyprodáno

Spartu čeká na konci září v rámci 10. kola české nejvyšší soutěže prestižní duel proti Plzni a klub se na sociálních sítích pochlubil, že tribuny stadionu na Letné budou zaplněné. Dodal, že v prodeji je už posledních zhruba 100 vstupenek. "Sparťani, potřinácté v řadě jste vyprodali Letnou!!! Děkujeme a uvidíme se ve čtvrtek večer,” vzkazoval pražský celek a lákal fanoušky zároveň také na blížící se utkání Evropské ligy proti Arisu Limassol.

twitter.com/ACSparta_CZ
18.09.202312:58

FORTUNA:LIGA - ideální sestava

Ideální sestava 8. kola české ligy: Hanuš (Jablonec) - Wiesner (Sparta), Karafiát (Mladá Boleslav), Ogbu (Slavia) - Birmančević (Sparta), Šulc (Plzeň), D. Mareček (Mladá Boleslav), Breite (Olomouc), Haraslín (Sparta) - Jurečka (Slavia), Durosinmi (Plzeň).

Livesport
18.09.202311:18

Hradec Králové odvolal Webera

Jozef Weber po pouhých devíti soutěžních zápasech (3-1-5) končí na lavičce Hradce Králové. Dvaapadesátiletého trenéra nahradí Václav Kotal, jenž byl dosud séftrenérem druholigové Viktorie Žižkov. Východočeský klub změnu na pozici kormidelníka brzy oficiálně potvrdí.

isport.cz
18.09.202309:30

Mihálik nedohrál na půdě Sparty

Slovácko na půdě Sparty nemohlo naplno využít služeb šestadvacetiletého útočníka Ondřeje Mihálika. Ten se ve 33. minutě svalil z ničeho nic na zem a řekl si hned o střídání, držel se přitom bolestivě za levou nohu, možná i v oblasti třísel, a následně předčasně opustil hrací plochu kvůli zranění. Čekat budou nyní na Moravě na podrobnější vyšetření hráčových zdravotních lapálií.

livesport.cz
17.09.202323:27

Svědík: Je třeba se rychle oklepat

Slovácko bude chtít na duel osmého kola české nejvyšší soutěže bezpochyby co nejrychleji zapomenout. Pražská Sparta moravský výběr smetla pěti góly, kouč Martin Svědík vlastně nemohl utkání hovořit jinak než v rovině spravedlivé porážky. "Musíme skousnout hořkou pilulku, zasloužená prohra,” hodnotil. "I když jsme měli šance, nedokázali jsme je využít, proto je z toho takový výsledek. Samozřejmě to mrzí, ale je potřeba se z toho rychle oklepat. Bylo vidět, že v organizaci nám chyběli klíčoví hráči. S takovým soupeřem, jakým je Sparta, je to znát. Nechci se na to vymlouvat, ale je to realita."

ČTK
17.09.202321:53

Slovácko utrpělo vysokou porážku

Slovácko si rozhodně nepředstavovalo, že ve venkovním klání 8. kola české nejvyšší soutěže proti Spartě bude hrát tak špatně. Nakonec se urodil hned pětigólový výprask, přičemž ještě hůře se hosté prezentovali naposledy v červenci roku 2019. Moravský celek zkrátka zaznamenal nejtěžší prohru od debaklu 0:6 v Jablonci.

ČTK
17.09.202321:08

Olomouc prožívá famózní začátek

Parádní třetí místo obsazovala Olomouc po osmi odehraných kolech FORTUNA:LIGY. Klub se přitom prostřednictvím sociálních sítí pochlubil, že aktuálně prožívá nejlepší start do nejvyšší soutěže za posledních 32 let a že 18 bodů z 8 zápasů je vůbec nejvyšší zisk v samostatné české lize. Jen dvakrát mimochodem měla Sigma lepší začátek sezóny, pokaždé tomu bylo ještě ve federální éře. A vždy během působení trenéra Karla Brücknera.

twitter.com/SKSigmaOlomouc
17.09.202320:48

Daníček odehrál 300. zápas

Pramálo radosti mohlo mít Slovácko po utkání osmého kola FORTUNA:LIGY na půdě Sparty, kde padlo vysoko o pět branek. A hodně mimochodem zápas zhořkl také oslavencovi Vlastimilovi Daníčkovi, který se v dresu moravského klubu představil jako střídající hráč. Dvaatřicetiletý defenzivní záložník totiž nastoupil ke svému 300. kariérnímu zápasu v české nejvyšší soutěži, a zařadil se tak do Klubu legend.

twitter.com/fortunaligacz
17.09.202319:57

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české FORTUNA:LIGY: Jablonec - Liberec 1:1 (53. Tekijaški - 8. Tupta z penalty), Zlín - Plzeň 1:7 (24. Vukadinovič - 20. a 25. Šulc, 4. Chorý, 45.+2 Bucha, 49. a 57. Durosinmi, 86. Kliment), Sparta - Trenčín 5:0 (11. Birmančevič, 20. Wiesner, 45.+1 Haraslín, 70. Birmančevič, 81. Olatunji).

17.09.202311:32

Hradec Králové zváží odvolání Webera

Jozef Weber může po třech a půl měsících skončit na lavičce Hradce Králové, s nímž včera prohrál 1:5 v Mladé Boleslavi. Dvaapadesátiletý trenér má na kontě pouze tři výhry z devíti soutěžních zápasů ve funkci (3-1-5). Pokud by se východočeský klub rozhodl Webera odvolat, mohl by ho podle serveru "isport.cz" nahradit Václav Kotal, momentálně šéftrenér druholigové Viktorie Žižkov.

isport.cz
16.09.202320:10

Jílek: Ukázali jsme charakter

Olomouc vyhrála v 8. kole české nejvyšší soutěže nad Českým Budějovicemi, moravský stratég Václav Jílek si přitom po utkání myslel, že tříbodový výsledek si jeho družina po právu získala. Výtky každopádně směrem ke svému týmu měl. "Zápas bych rozdělil na třetiny. Prvních 20 minut jsme nebyli dobří pohybově, technicky, náběhově,” zlobil se. "Po inkasovaném gólu přišla razantní změna. Udělali jsme změnu při napadání, začali jsme sbírat odražené míče a rezultovaly z toho dvě branky do poločasu. Chtěli jsme aktivitu udržet a 15 minut v druhé půli bylo v pořádku. Od 65. minuty se to zlomilo, mužstvo slezlo do hlubšího bloku a po zisku jsme rychle ztráceli míče. Nepramenila z toho ale žádná branková příležitost hostů a utkání jsme zvládli. Ukázali jsme charakter ve druhé půli prvního poločasu a za mě to bylo zasloužené vítězství."

ČTK
16.09.202319:55

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Bohemians 1905 - Baník Ostrava 1:1 (80. Křapka - 87. Šín), Karviná - Teplice 0:1 (82. Fila), Mladá Boleslav - Hradec Králové 5:1 (5. a 21. Mareček, 14. Karafiát, 48. Kušej, 80. Suchý - 56. Juliš), Olomouc - České Budějovice 2:1 (33. Juliš, 41. Navrátil - 20. Skalák), Pardubice - Slavia 0:1 (28. Jurečka z pen.).

16.09.202318:38

Hapal: Spravedlivá remíza pro oba

Ostravský Baník v 8. kole české nejvyšší soutěže remizoval na půdě Bohemians, ve finále se přitom jevil výsledek asi zaslouženě. Nebo alespoň tak utkání viděl hostující stratég Pavel Hapal. "Obě mužstva chtěla zvítězit. V první půli jsme byli trošku lepší kombinačně. Druhou půli se naopak Bohemka po našich hloupých ztrátách dostala do tlaku, dala gól ze standardní situace, na které jsme se chystali. Věděli jsme, že Bohemka je v tom silná,” hodnotil. "Nakonec jsme na to ještě dokázali reagovat a vyrovnat zápas. Z mého pohledu asi zasloužená remíza pro oba týmy."

ČTK
16.09.202318:21

Weber: Propadli jsme ve všech směrech

Možná až nečekaně snadno si Mladá Boleslav poradila v rámci 8. kola české nejvyšší soutěže s Hradcem Králové. Vyhrála totiž hned o čtyři branky, sám hostující stratég Jozef Weber přitom samozřejmě nemohl být s vystoupením svého týmu proti klubu ze středu Čech vůbec spokojený. "Sehráli jsme nejhorší utkání od té doby, co jsem v Hradci. Venku jsme dosud moc bodů nezískali, ale některé výkony měly parametry,” uvedl na úvod. "Navíc jsme měli těžké soupeře, na to jsme se mohli trochu vymlouvat, dnes jsme ale propadli ve všech směrech. Zápas se rozhodl v prvních 20 minutách. Nestíhali jsme nejen fotbalově, ale ani v osobních soubojích, což mě mrzí ještě víc. U všech gólů v úvodu jsme v defenzivě selhali. Zápas pak nabral jednoznačný ráz. Snažili jsme se prostřídat, změnit rozestavení. Ale byli jsme jako boxer, který se po tvrdé ráně potácí po ringu a čeká na konec. Pro skandování našich fanoušků musí mít člověk pochopení, dnes ten výkon nebyl dobrý.”

ČTK
15.09.202317:08

Liberec si pojistil mladého Hudáka

Jakub Hudák zapisuje ve Slovanu Liberec první ligové starty a další by měly následovat. Severočeský celek s 19letým záložníkem podepsal nový dlouholetý kontrakt.

twitter.com/FCSlovanLiberec
14.09.202316:12

V epet ARÉNĚ se odstraní bariéra

Komfortněji se nyní budou cítit fanoušci Sparty. Pražský klub prostřednictvím tiskové zprávy oznámil, že vedení rozhodlo o demontáži plotu, který odděluje prostory kotle od protilehlé tribuny. Překážka bude odstraněna do konce října. "Provedli jsme bezpečnostní analýzu, promysleli věc z hlediska stavebních úprav a nyní už víme, že se můžeme pustit do realizace tohoto kroku,” uvedl v prohlášení Tomáš Křivda, generální ředitel Sparty.

sparta.cz
14.09.202312:30

Karviná nadlouho bez Mikuše

Klíčový krajní obránce Karviné Rajmund Mikuš si v posledním utkání před reprezentační pauzou se Slavií vážně poranil koleno i stehenní sval a čeká ho několikaměsíční pauza, potvrdil to sám klub, který dokonce očekává, že se bez Mikuše obejde v celém zbytku tohoto ročníku.

mfkkarvina.cz
12.09.202311:41

Falta bude působit ve Vyškově

Vyškov potvrdil příchod Šimona Falty, jenž po dvou a půl letech ukončil nevydařené angažmá ve Viktorii Plzeň. Třicetiletý záložník, který má na kontě přes 200 startů ve FORTUNA:LIZE, bude za druholigový celek nastupovat minimálně do konce podzimu.