28.11.202308:28

LFA uzavře smlouvy s vítězi tendru

Ligové grémium Ligové fotbalové asociace (LFA) dnes rozhodne o uzavření smluv s vítězi výběrového řízení na audiovizuální práva pro první a druhou fotbalovou ligu na příštích pět sezon do roku 2029. Celková cena za práva se oproti současnosti téměř trojnásobně zvýší, LFA může ročně získat přes 430 milionů korun.

Ligová asociace před dvěma týdny oznámila, že vítězem tendru na audiovizuální práva pro první fotbalovou ligu se stal dosavadní vysílatel O2 TV, jenž podle médií nabídl přes 300 milionů korun za rok. Práva pro streaming na svém webu pro účely kurzového sázení získá společnost Betano, která údajně nabídla zhruba 120 milionů korun za sezonu.

Vítězem soutěže o druhou ligu se stala společnost Pragosport, jež dosud vlastnila práva na vysílání první ligy a přeprodávala je O2 TV. Pragosportu, který drží práva od roku 2014 a platí ročně zhruba 150 milionů korun, skončí smlouva na konci sezony 30. června.

ČTK
27.11.202321:31

Karafiát zapsal 200. zápas v české lize

Mladá Boleslav v 16. kole české nejvyšší soutěže neuspěla v sobotu na půdě nedalekého Liberce, jubilejní zápas tedy tak trochu zhořkl stoperovi Ondřejovi Karafiátovi. Středočeský klub se prostřednictvím sociálních sítí při pondělním večeru každopádně znovu pochlubil, kolik osmadvacetiletý pražský rodák odehrál dohromady utkání ve FORTUNA:LIZE ve své kariéře. Konkrétně zaznamenal Karafiát na severu Čech mač s číslem dvě stě.

twitter.com/fkmladaboleslav
27.11.202313:59

FORTUNA:LIGA - ideální sestava

Ideální sestava 16. kola české ligy: Budinský (Pardubice) - Wiesner (Sparta), Leibl (Hradec Králové), Zmrzlý (Olomouc) - Birmančević (Sparta), Havelka (Teplice), Kratochvíl (Jablonec), Havlík (Slovácko), Ghali (Liberec) - Cicilia (Slovácko), Juliš (Olomouc).

Livesport
27.11.202310:59

Zlín do konce roku bez Gonzáleze?

Pablo González zřejmě ve zbytku tohoto roku nepomůže Zlínu. Španělský záložník má zraněný stehenní sval a podle trenéra Bronislava Červenky není pravděpodobné, že se do konce podzimu objeví na hřišti.

isport.cz
26.11.202321:34

Červenka: Kluci odevzdali maximum

Zlín prohrál na Spartě (0:2) a po 16 kolech zůstává na předposledním místě FORTUNA:LIGY. "Zápas jsme nezačali moc dobře. Hráli jsme v rozestavení 3-4-3, nešlo nám to v rozebírání hráčů. Po jedné nedodělané akci jsme dostali rychlý gól, což nám trochu ovlivnilo hru, kterou jsme chtěli hrát. Chtěli jsme hrát aktivně, napadat soupeře, ale nedařilo se nám dostávat pod tlak hráče, kteří měli míč na noze. Dokázali nám krásně provlíkat míče mezi záložní a obrannou řadou a dělali nám s tím problémy. Navíc se mi vůbec nelíbila práce obranné čtyřky, nebo pětky. Nenabírali náběhy Kuchty a středních záložníků. V tom nám v prvním poločase dělali velké problémy, Sparta se dostala do několika nebezpečných situací. Ve druhé poločase se to zlepšilo, už jsme zavírali nebezpečné zóny a osmělovali jsme se víc a víc. Jenom jsme bohužel nedokázali nadějné akce dořešit do vážnější šance. Až v závěru měl Youba Dramé dvě velmi nebezpečné šance, z nichž mohl výsledek zkorigovat. Kluci odevzdali maximum, ale máme opravdu, hlavně v obranné fázi, co zlepšovat, zejména v prvním poločase," hodnotil zlínský trenér Bronislav Červenka.

ČTK
26.11.202320:42

Aktivuje Sparta opci na Vindahla?

Peter Vindahl se coby host z Alkmaaru, kde ho váže smlouva do roku 2025, pohodlně usadil v bráně Sparty a tam by mohl pokračovat i po sezoně. Podle informací serveru INfotbal.cz už Sparta řeší aktivaci klauzule, která by mohla mít hodnotu 1,5 milionu eur.

infotbal.cz
26.11.202319:53

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Jablonec - Pardubice 2:1 (37. a 76. Kratochvíl - 11. Zlatohlávek), Slovácko - Baník Ostrava 2:0 (29. Havlík, 71. Cicilia), Sparta - Zlín 2:0 (3. a 40. Birmančevič).

26.11.202318:52

Hapal: Koncovka byla naší slabinou

Ostravský Baník nezvládl utkání 16. kola na půdě Slovácka, kde mimochodem nevstřelil ani branku. A hostující trenér Pavel Hapal si moc dobře uvědomoval, že proměňování šancí bylo při dvougólové porážce klíčovým faktorem. "Jsem hodně zklamaný z výsledku i výkonu našeho týmu. Přitom jsme do utkání dobře vstoupili, vytvořili si dvě vyložené šance, ale neproměnili jsme je. Koncovka byla dnes naší slabinou,” hlesl. "Slovácko vyhrálo naprosto zaslouženě," dodal.

ČTK
26.11.202317:16

Sparta na lavičce s navrátilci

Sparta ve čtvrtek čeká klíčová bitva v Evropské lize doma s Betisem, a proto je zvláště dobrou zprávou, že už dnes jsou Brianu Priskemu mezi náhradníky k dispozici Matěj Ryneš i kapitán Ladislav Krejčí, kteří zmeškali několik ligových i pohárových zápasů v řadě.

sparta.cz
25.11.202319:55

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Hradec Králové - Plzeň 1:1 (11. Leibl - 73. Cadu), Karviná - Sigma Olomouc 0:2 (7. a 46. Juliš), Liberec - Mladá Boleslav 2:1 (7. a 70. Ghali - 10. Pulkrab), Teplice - Bohemians 1:1 (20. Chaloupek - 87. Kozák), Slavia Praha - České Budějovice 2:1 (7. Jurečka, 72. Chytil - 20. Adeniran).

25.11.202318:59

Kotal: Byla to zasloužená remíza

Hradec Králové dokázal před vlastními fanoušky uhrát cenný bod s Plzní při sobotním odpoledni. Domácí lodivod Václav Kotal, ač jeho družina byla pasována do role outsidera, pak viděl nerozhodný výsledek jako logické vyústění dění na hřišti. "Viděli jsme zajímavé utkání, obě mužstva chtěla vyhrát. Nakonec to skončilo, myslím, zaslouženou remízou,” uvedl při hodnocení. "I my měli šance, ale Plzeň ve druhém poločase hodně tlačila, podařilo se jí vyrovnat. Skončilo to 1:1. Z toho pohledu jsme asi spokojení, protože se neprohrálo a Plzeň je velmi silný protivník. Viděli jsme její výkony v Evropské konferenční lize. Terén vypadal kvalitně, podklad byl tvrdý, ale hodně to klouzalo. Buďme rádi, že se nikdo nezranil a docela se na ten fotbal dalo dívat."

ČTK
25.11.202318:46

Jarábek: Mrzí mě, že neplatil náš gól

Karviná v sobotním utkání české nejvyšší soutěže po výsledkové stránce neuspěla s Olomoucí, s hustým sněžením a těžkým terénem si zkrátka poradil lépe moravský klub. Juraj Jarábek, domácí stratég, po skončení zápasu litoval především špatného začátku, a to vlastně v obou dějstvích. "Byli jsme na Olomouc dobře připraveni, ale vstup nám nevyšel, zaváhali jsme po nakopnutém balonu,” uvedl. "Škoda, že jsme nevyužili některé šance. Mrzí mě, že neplatil náš gól, který videoasistent odvolal. Já jsem tam faul neviděl. Po přestávce jsme hned inkasovali, na těžkém terénu to byla pak pro ně výhoda. Rozhodly úvody poločasů, Sigma vyhrála zaslouženě,” postěžoval si zároveň trochu na arbitry.

ČTK
25.11.202316:30

V Karviné zápas bude přece dohrán

V Karviné nakonec dali hrací plochu do pořádku, dění v utkání 16. kola FORTUNA:LIGY s Olomoucí tak bylo zhruba dvacet minut po čtvrté hodině odpolední znovu obnoveno. Pokračuje se tedy tam, kde se skončilo, a zahájen byl druhý poločas. Stav trávníku má každopádně k ideálům díky hustému sněžení evidentně hodně daleko.

twitter.com/SKSigmaOlomouc
25.11.202316:17

V Karviné uvažují o předčasném konci

Karviná v rámci 16. kola české nejvyšší soutěže přivítala na svém stadionu Olomouc, zápas dospěl do konce prvního poločasu, zatím se každopádně hráči z útrob stadionu na hřiště pro druhou půli nevydali. Na vině je totiž husté sněžení, které postihuje slezský region. Hrací plochu zasypala drsná sněhová pokrývka, pořadatelé se jí aktuálně snaží dát všemi dostupnými prostředky do pořádku, aby se mohlo pokračovat. Uvažuje se ale údajně také o předčasném ukončení zápasu.

twitter.com/SKSigmaOlomouc, onlajny.com
23.11.202308:55

Zlín bude řešit návrat Poznara

Tomáš Poznar by se po dvou letech mohl vrátit z Bruk-Bet Termalica Nieciecza do Zlína, za který odehrál 260 soutěžních zápasů s bilancí 79 vstřelených gólů. "S Tomem jsme v kontaktu. Má teď platnou smlouvu v Polsku, což samozřejmě respektujeme, v zimě se však tímhle tématem budeme nejspíš dost zabývat. Víme, jaký Tomáš je, že Zlínu v minulosti už mockrát pomohl. Určitě budeme jeho jméno řešit a uvidíme, co z toho bude," řekl k možnému návratu kanonýra trenér Bronislav Červenka.

efotbal.cz
21.11.202308:28

Durosinmi se dohodl s Frankfurtem

Eintracht Frankfurt pokročil ve snaze získat Rafia Durosinmiho z Viktorie Plzeň. Bundesligový klub se podle německého Sky Sports dohodl s 20letým útočníkem a nyní řeší detaily se západočeským klubem, jenž by mohl i s bonusy obdržet 10 milionů eur.

sport.sky.de
19.11.202320:47

Sparta má na Zlín vyprodáno

Sparta po reprezentační přestávce vyrukuje v české nejvyšší soutěži na Zlín, a ačkoli se soupeř z Moravy nachází u dna tabulky a co do atraktivity nepatří mezi ty největší lákadla, fanoušků bude na stadionu v hlavním městě dostatek. Tedy lépe řečeno, pražský celek při nedělním večeru hlásil prostřednictvím sociálních sítí, že má vyprodáno a že se mohou objevit v průběhu týdne už jen vstupenky uvolněné od permanentkářů.

twitter.com/ACSparta_CZ
19.11.202308:20

Brighton si vyhlédl Durosinmiho

Rafiu Durosinmi si skvělými výkony ve Viktorii Plzeň řekl o pozornost zahraničních klubů a jedním z nich je podle anglických médií Brighton. Dvacetiletý útočník, který momentálně laboruje se zraněným kolenem, však preferuje Bundesligu, konkrétně Eintracht Frankfurt.

dailymail.co.uk
17.11.202321:22

Piast Gliwice - MFK Karviná 3:0

Přípravné utkání:

Piast Gliwice - MFK Karviná 3:0 (1:0).

Branky: 64. a 71. Félix, 5. Szczepaňski.

Sestava Karviné: Ciupa (46. Lapeš) - Krčík, Bederka (46. Kauan Carneiro), Svozil (46. Memič), Fleišman (46. Antovski) - Traoré, Čavoš (46. Žák) - Ezeh (46. Ražnatović), Ayaosi, Papalelé - Akinyemi. Trenér: Jarábek.

ČTK
17.11.202315:25

Hradec Králové - Česko "21" 1:4

Modelové přípravné utkání:

Hradec Králové - Česko "21" 1:4 (1:1)

Branky: 44. Ševčík - 55. z pen. a 85. Sejk, 11. vlastní Horák, 58. Kronus.

Sestava ČR:

I. poločas: Horníček - Černák, Endl, Prebsl, Labík - Icha, Křišťan - Šubert, Tkáč, Kabongo - Alijagić.

II. poločas: Kinský - Černák, Kadlec, Endl, Koželuh - Vydra, Křišťan - Kronus, Sejk, Višinský - Vecheta. Trenér: Suchopárek.