16.12.202116:57

Plzeň má angažovat Pejšu

Petr Pejša na podzim zářil ve třetiligovém Loko Vltavín, což mu zajistilo další prvoligovou šanci. Čtyřiadvacetiletý útočník, jenž se v minulosti neprosadil v Příbrami ani ve Zlíně, má namířeno do Viktorie Plzeň.

isport.cz
12.12.202120:59

Jarošík: Na tabulku se moc nedíváme

Teplice vyhrály na jablonecké Střelnici a podruhé za sebou bodovaly naplno. "Byl to hodně bojovný a důrazný zápas, moc fotbalu tam nebylo. Obrana pracovala skvěle, udrželi jsme čisté konto, a to je velké plus. Kdyby dali domácí první gól, asi by to bylo těžší. Grigar nás podržel při střele Vaníčka a pak jsme sami skórovali. První gól rozhodl. Jablonec to po poločase hodně zjednodušil, dal tam druhý hrot. Je to pro nás dobrá vizitka, protože jsme je prakticky nepustili do větší šance a udrželi čisté konto. Těší mě, že jsme navázali na výkon doma. Možná se k nám konečně otočilo i sportovní štěstí. Kluci pode mnou žádný zápas nevzdali, ale nevycházelo nám to výsledkově. Teď jsme se v tabulce trochu přiblížili, ale zatím se na ni stejně moc nedíváme," uvedl po zápase teplický kouč Jiří Jarošík.

ČTK
12.12.202119:50

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české ligy: České Budějovice - Olomouc 2:1 (35. Bassey, 81. Čolić z pen. - 57. González), Jablonec - Teplice 0:2 (21. Fortelný, 71. Hyčka), Slavia - Mladá Boleslav 2:0 (31. Bah, 40. Stanciu), Sparta - Bohemians 1905 5:1 (15., 40. a 42. Pulkrab, 44. Pavelka, 53. Hancko - 90+1. Květ).

11.12.202119:53

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Hradec Králové - Slovácko 2:2 (63. Vlkanova, 81. Rada z penalty - 36. a 83. Jurečka), Pardubice - Ostrava 0:3 (19. Buchta, 32. Kuzmanovič, 76. Sor), Zlín - Karviná 2:1 (9. a 50. Poznar - 28. Bartošák), Plzeň - Liberec 2:0 (17. Řezník, 28. Sýkora).

08.12.202118:45

Slavia zřejmě i bez Krmenčíka

Jan Kuchta asi nebude jediným útočníkem, který nepomůže Slavii Praha v zítřejším utkání Evropské konferenční ligy proti Unionu Berlín. Podle trenéra Jindřicha Trpišovského má zdravotní potíže i Michael Krmenčík, a proto je pravděpodobné, že nebude připravený nastoupit.

twitter.com/slaviaofficial
07.12.202116:08

Slavia zůstane v čínských rukou

Čínská státní společnost CITIC zůstane majoritním vlastníkem Slavie Praha. Úřadující český mistr sice v uplynulých dvou měsících jednal o vstupu americké investiční skupiny Blackstone, která později do jednání vstoupila pod záštitou sesterské společnosti Globalon, ovšem nakonec současný vlastník pražského klubu odprodej 50% podílu akcií odmítl.

seznamzpravy.cz
05.12.202119:57

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Bohemians 1905 - Jablonec 1:2 (85. Hronek - 8. Čvančara, 45+1. Houska), Mladá Boleslav - Pardubice 2:3 (56. Ewerton, 90+2. Fila - 8. Cadu, 10. a 18. Chytil), Ostrava - České Budějovice 4:1 (2. Klíma, 7. Fleišman, 28. Buchta, 87. Kuzmanović - 86. Škoda), Slovácko - Plzeň 1:2 (90+3. Šašinka - 1. Havel, 69. Beauguel).

04.12.202121:49

Jílek: V závěru nám došly síly

Sigma Olomouc se proti Slavii srdnatě bila, nakonec však ze zápasu s mistrem nebrala ani body. Takto utkání bilancoval olomoucký trenér Václav Jílek: "Úvod zápasu se nám povedl, hráli jsme to, na co jsme se chystali, byť nám chyběli hrotoví útočníci. Svojí pracovitostí to González s Daňkem zvládli výborně, hlavně na začátku. Od 20. minuty jsme neměli takovou kvalitu jako v úvodu. Zvolili jsme hodně náročný způsob hry a v závěru nám docházely síly a měli jsme toho plné zuby. Nestačilo to, shodou okolností bychom bod mohli uhrát. Chyběla nám ale kvalita v přechodové a útočné fázi, v dalším průběhu jsme nebyli nebezpeční. Co se týče inkasovaného gólu a možné ruky před tím, tak od toho je tu VAR, aby to posoudil, Pro mě je to z lavičky strašně daleko."

ČTK
04.12.202120:46

Mandous už šest zápasů nepřekonán

Aleš Mandous v brance Slavie v lize neinkasoval od pražského derby a dnešním čistým kontem na Andrově stadionu se dostal už na 588 ligových minut v řadě bez pokoření. Za poslední dekádu takhle vydrželi nepřekonáni pouze tři brankáři - Ondřej Kolář (2x), David Bičík a Milan Heča.

csfotbal.cz
04.12.202119:56

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Karviná - Sparta 1:2 (78. Sinjavskij - 60. Pulkrab, 76. Haraslín), Liberec - Hradec 1:0 (38. Tupta), Teplice - Zlín 4:1 (61. Fortelný, 64. Shejbal, 68. Mareš, 90+3. Trubač - 57. Hrubý), Olomouc - Slavia 0:1 (56. Kuchta).

04.12.202115:36

Jean Mangabeira střídal se zraněním

Karviná dohrává zápas se Spartou Praha bez Jeana Mangabeiry. Brazilský záložník po dvaceti minutách střídal s neupřesněným zraněním.

04.12.202114:17

V Teplicích se začne se zpožděním

Zápas 17. kola první ligy mezi Teplicemi a Zlínem začne kvůli nepříznivému počasí o 20 minut později, než bylo plánováno. Utkání mělo mít původně výkop v 15:00. Tepličtí po vydatném sněžení musejí upravit hrací plochu, informovala v tiskové zprávě Ligová fotbalová asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže.

ČTK
01.12.202119:54

FORTUNA:LIGA - výsledek

Výsledek dnešního utkání české ligy: Bohemians 1905 - Karviná 3:0 (22. Puškáč, 24. Köstl, 81. Necid).

28.11.202123:12

Škoda nenastoupil kvůli nemoci

Mladá Boleslav vyhrála v Jablonci (1:0), kde se musela obejít bez Milana Škody. Zkušenému útočníkovi vystavila stopku nemoc.

28.11.202119:53

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Hradec Králové - Karviná 1:0 (45+3. Rada), Jablonec - Mladá Boleslav 0:1 (51. Hlavatý), Slavia - Teplice 3:0 (16. Stanciu, 42. Kuchta, 84. Ousou), Sparta - Liberec 2:1 (5. Karabec, 80. Pulkrab - 33. Ch. Frýdek).

28.11.202118:50

Bude tu tvrdý režim, prohlásil Rada

Jablonec prohrál s Mladou Boleslaví (0:1) a sérii bez vítězství prodloužil na devět ligových zápasů. "Přístup v prvním poločase byl takový, jaký jsme si představovali. Bylo tam nasazení i bojovnost a zasloužili jsme si minimálně jednu branku vstřelit. Ale to, co jsme předvedli po poločase, to bylo odstrašující a nedovedu si to vysvětlit. Jdeme z kabiny nabuzení, hecujeme se, ale přijde pět minut, tyčka nás nevaruje a pak gól. Dostáváme laciné branky a šance neproměňujeme. Krize přijde na každého, ale my se do ní dostáváme sami svou bohorovností. Není v kádru nikdo, kdo by zvedl hlavu a to mi vadí. Ale já necuknu a budu bojovat dál. Bude tu tvrdý režim. Hráči mají jedinou výhodu, je někdo nevyhodí," řekl po utkání jablonecký kouč Petr Rada.

ČTK
28.11.202116:44

Kadlec se vrátil do ligy

Útočník Václav Kadlec nastoupil za Mladou Boleslav poprvé od návratu k fotbalu do ligového utkání. V zápase v Jablonci vystřídal v 63. minutě Filu. Do dnešního dne byl jeho posledním ligovým startem duel Sparty s Plzní v březnu 2019.

27.11.202121:14

Věřím, že nás to zase posílí, řekl Bílek

Plzeň po sérii ztrát rozstřílela Bohemians 1905 (6:0) a bodově se dotáhla na vedoucí Slavii. "Poslední tři čtyři zápasy nám výsledkově nevyšly. Proto jsem rád, že jsme to zvládli takovým způsobem. Jsem rád, že se střelecky prosadili hráči, kteří gól dlouho nedali. Bohemka se snažila hrát a presovat nás už na naší půlce. Jsem rád, že se nám podařilo z toho vycházet a jít třeba i do rychlejšího přechodu. Pak jsme trestali. Soucítím s Bohemkou, prohrát 0:6 venku je nepříjemné. Tenhle výsledek jsme i potřebovali před nadcházejícím zápasem na Slovácku. Věřím, že nás to zase posílí. Jsem rád, že jsme téměř kompletní a zdravotní stav hráčů je dobrý," zhodnotil utkání plzeňský trenér Michal Bílek.

ČTK
27.11.202119:51

Výsledky dnešních zápasů české ligy: České Budějovice - Slovácko 3:2 (72. Valenta, 82. a 85. Bassey - 19. Kalabiška, 53. Sadílek), Pardubice - Olomouc 1:5 (16. Tischler - 13. Růsek, 23. Zmrzlý, 49. Poulolo, 68. González, 79. Látal), Zlín - Ostrava 2:2 (86. Procházka, 18. Tkáč - 16. Almási, 52. Azevedo z penalty), Plzeň - Bohemians 1905 6:0 (10. Pernica, 31. Kopic, 36. Mosquera, 62. Bucha, 64. Sýkora, 79. Kayamba).