11.05.202220:55

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Baník Ostrava - Slavia 1:1 (32. Buchta - 5. Sor), Hradec - Plzeň 0:2 (20. Beauguel, 55. Mosquera), Sparta - Slovácko 1:2 (31. z penalty Hancko - 54. Holzer, 81. Havlík).

11.05.202219:26

Kúdela vystřídal se zraněním

Slavia po dvaceti minutách vede na půdě Baníku Ostrava, dohrává však bez Ondřeje Kúdely. Zkušený obránce musel vystřídat se zraněným kolenem, na hřišti ho nahradil Maksym Talovjerov.

11.05.202218:31

Slavia proti Baníku bez několika opor

Kromě dlouhodobě zraněných Slavii na půdě Baníku Ostrava ze zdravotních důvodů nepomohou Alexander Bah, Lukáš Provod a Ivan Schranz. Nemocný zůstává Peter Olayinka.

twitter.com/slaviaofficial
10.05.202222:32

Jarošík: Musíme se soustředit na baráž

Teplice neudržely vedení v Karviné a kolo před koncem nadstavby mají jistotu, že půjdou do baráže. "Co k takovému zápasu říct? Jeli jsme sem s nějakou šancí a i když se ostatní výsledky nevyvíjely, jak bychom si přály, nakonec byly přeci jen ideální. Jenže jsme sami dostali gól v 90. minutě. Bylo to neskutečné, takhle tu situaci nedohrát, darovat soupeři gól a tím pádem jít do baráže. Příčinou byla nedůslednost. Jeden hráč centruje, druhý je volný na malém vápně a hlavičkuje na přední tyči... to se nemůže stát. Je to pro nás škoda. Mohli jsme hrát doma rozhodující zápas, ale takhle se musíme soustředit na baráž," konstatoval po utkání teplický kouč Jiří Jarošík.

ČTK
10.05.202221:25

Teplice budou muset do baráže

Další dva zápasy po skončení sezony čekají Teplice. Severočeský celek v předposledním kole nadstavby pouze remizoval v Karviné (2:2) a už se nemůže posunout z barážových příček. Teplice ještě mohou doufat, že do baráže postoupí z druhé ligy Sparta Praha B, která nesmí mezi elitu, přesto by se musely posunout na třetí místo od konce, což v první řadě znamená výhru nad Pardubicemi.

10.05.202220:55

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Jablonec - Bohemians 1905 1:1 (38. Pilař - 90+4. Hronek), Karviná - Teplice 2:2 (41. Sinjavskij, 90. Buchta - 17. Hyčka, 70. Ledecký), Pardubice - Zlín 1:1 (39. Patrák - 75. Simerský).

10.05.202220:26

Teplice přišly o útočníka Žáka

Filip Žák nedohraje za Teplice dnešní zápas na půdě Karviné. Útočník hostujícího týmu odstoupil se zraněním ještě před koncem první půle.

10.05.202219:54

Jablonec dohrává bez Černáka

Michal Černák z Jablonce nuceně vystřídal v probíhajícím zápase s Bohemians 1905. Teprve 18letý křídelník odešel po dvaceti minutách s neupřesněným zraněním a na trávníku ho nahradil zkušený Václav Pilař, jenž před odchodem do kabin otevřel skóre.

idnes.cz/fotbal
10.05.202217:47

Darmovzal na cestě do Baníku Ostrava?

Opava má šanci postoupit do baráže a tím pádem na okamžitý návrat do FORTUNA:LIGY, Denis Darmovzal by se však do nejvyšší soutěže mohl vrátit tak jako tak. Zájem o 21letého ofenzivního záložníka projevil Baník Ostrava, opavského odchovance sleduje také Mladá Boleslav.

isport.cz
09.05.202215:17

Herrlich na lavičku Sparty?

Sparta hledá náhradu za trenéra Pavla Vrbu a podle všeho obrátila pozornost do zahraničí. Letenský celek si měl vyhlédnout Heiko Herrlicha, jenž během aktivní kariéry nastupoval se současným sparťanským sportovním ředitelem Tomášem Rosickým v Dortmundu. Jako trenér vystřídal Bochum, Regensburg, Leverkusen nebo Augsburg.

isport.cz
09.05.202210:57

Spartu má po sezoně opustit Dočkal

Bořek Dočkal má před sebou poslední zápasy v dresu Sparty Praha. Podle informací "isport.cz" se obě strany nedomluvily na prodloužení smlouvy a není vyloučené, že bývalý český reprezentant ukončí kariéru, protože už dříve se nechal slyšet, že nechce změnit prostředí.

isport.cz
09.05.202209:59

Slavia má zájem o Mejdra a Vlkanovu

Jan Mejdr a Adam Vlkanova po návratu do nejvyšší soutěže táhnou Hradec Králové a dobrými výkony by si mohli zajistit věhlasnější angažmá. Zmíněná dvojice byla včera ve VIP lóži v Edenu na zápase se Slováckem (3:0), za čímž je zájem Slavie, která by měla dnes zahájit jednání.

isport.cz
08.05.202222:27

Plavšić: Na tréninku si to zkouším

Srdjan Plavšić se dnes proti Slovácku blýskl pohotovou dalekonosnou ranou do odkryté klece, navíc svou slabší pravačkou, a takhle svůj gól popisoval na tiskové konferenci: "Na tréninku si to zkouším, i když ne z takové dálky. Ale zkouším hrát oběma nohama. Už jsem tu vystřídal tři posty, pokaždé se snažím splnit pokyny, které po mne trenér chce. Dnes chtěl, abych hodně nabíhal a pokusil se dát nějakou finální nahrávku."

twitter.com/OndraZlamal
08.05.202221:46

Oscar i Jurásek si řekli o střídání

Slávistickou kabinou se v tu nejhorší možnou chvíli prohání nějaká virová nákaza. Teprve v pátek se po horečkách zapojil do tréninku Ivan Schranz, který nakonec zvládl 90 minut, a o poločase si řekli o střídání Oscar Dorley a David Jurásek. Druhému jmenovanému se prý motala hlava.

O2TV
08.05.202220:51

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Plzeň - Sparta 3:0 (8. Beauguel, 21. Kopic, 34. Hejda), Slavia - Slovácko 3:0 (29. Plavšić, 75. Traoré, 85. Lingr).

08.05.202220:25

Hejda si odbyl jubilejní start

Lukáš Hejda dnes za Plzeň nastoupil proti svému bývalému klubu z Letné a symbolicky si proti němu odbyl svůj 200. start v české lize, který zároveň opepřil i gólem.

fcviktoria.cz
08.05.202219:08

Petržela léčí bolavá záda

Milan Petržela dnes chybí i na lavičce Slovácka, do Edenu vůbec neodcestoval, aby stihl na pohárové finále doléčit svá dlouhodobě bolavá záda.

O2TV
08.05.202218:24

Slavii vypadli Bah, Provod a Olayinka

Kromě dlouhodobých marodů se Slavia ve třetím kole nadstavby proti Slovácku musí obejít bez Alexandera Baha, Lukáše Provoda a Petera Olayinky. První dva jmenovaní jsou zranění, nigerijského křídelníka pro změnu vyřadila nemoc. Na lavičce je naopak uzdravený Petr Ševčík.

08.05.202215:13

Sestavy: Plzeň - Sparta

Základní sestavy pro dnešní ligový šlágr:
Plzeň:
Staněk - Řezník, Eduardo Santos, Hejda, Havel - Bucha, Kalvach - Kopic, Sýkora, Mosquera - Beauguel .
Sparta: Heča - Wiesner, Vitík, Hancko, Höjer - Sáček, Krejčí II. - Pešek, Dočkal, Hložek - Čvančara.

08.05.202209:56

Teplice přišly o Vondráška

Teplicím se zamotává boj o udržení v lize a výraznou komplikací je napěchovaná marodka, kam každým kolem někdo přibývá. Včera se sice vrátili do akce Trubač s Fortelným, zato však v poločase musel kvůli svalovým problémům střídat klíčový zadák Tomáš Vondrášek.