09.11.202221:27

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Plzeň - Brno 4:0 (24. Vlkanova, 54. a 79. z penalty Chorý, 89. Bassey), Sparta - Slovácko 4:0 (9. Sadílek, 30. Čvančara, 65. Haraslín, 89. Karabec).

07.11.202209:30

Provod měl potíže s břišním svalem

Slavia včera porazila Baník Ostrava (3:1), proti němuž v závěru nastoupil také uzdravený Lukáš Provod. Za měsíční absencí 26letého záložníka stál zraněný břišní sval.

twitter.com/slaviaofficial
06.11.202219:54

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Mladá Boleslav - Teplice 3:0 (43. a 47. Mareček, 61. Ladra), Liberec - Hradec Králové 2:0 (14. Van Buren, 76. Rondić), Slovácko - Pardubice 1:0 (55. Tomič), Slavia - Baník Ostrava 3:1 (53. vlastní Kaloč, 73. a 79. M. Jurásek - 58. Fleišman).

06.11.202219:41

Matěj Jurásek vstřelil první ligový gól

Slavia deset minut před koncem vede 3:1 nad Baníkem Ostrava, proti němuž vstřelil premiérový ligový gól Matěj Jurásek. Devatenáctiletý křídelník vzápětí druhou brankou v utkání navýšil vedení červenobílých.

06.11.202219:09

Hromada musel střídat se zraněním

Slavia dohrává proti Baníku Ostrava bez Jakuba Hromady, jenž musel o přestávce zůstat v kabině se zraněnými třísly. Na trávníku ho nahradil Christ Tiéhi.

06.11.202211:57

Podle Veselého hráči zareagovali skvěle

Bohemians o poločase prohrávali se Zlínem o dva góly a vypadalo to, že opět doma nezvítězí. O utkání, které završili svým velkým obratem, se rozpovídal trenér Jaroslav Veselý: "Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Půl hodiny jsme hráli zhruba tak, jak jsme si představovali, chyběla nám akorát kvalita ve vápně. Hosté vsadili na rychlé protiútoky a z druhé vážnější návštěvy naší poloviny nám dali gól. Týden co týden se to opakuje, ukazujeme si to na videu, trénujeme to, ale znovu dostaneme hloupou branku. Poločas jsme dohrávali v křeči, těch patnáct minut bylo tristních. Takhle už mě mužstvo dlouho nenaštvalo, pět šest hráčů bylo na střídání. Na druhou stranu jsme nechtěli naši hru úplně rozbít, takže jsme tomu dali ještě 15 minut a hráči zareagovali skvěle. Byly tam emoce, víra, nasazení, maximální touha po vítězství. Troufám si říct, že vítězství je zasloužené. Tým ukázal, že má sílu. A do budoucna nás to může posunout víc, než kdybychom vyhráli jednoznačně."

ČTK
06.11.202210:31

Bílek: Nebyl to hezký fotbal

Trenér Michal Bílek po zápase se Spartou, v němž jeho Plzeň po více než roce prohrála: "Samozřejmě je to nepříjemné, protože jsme věděli, že doma jsme velmi silní. Hráli jsme se Spartou, s naším konkurentem o nejvyšší příčky. Bohužel se nám to nepodařilo, neuhlídali jsme jednu standardku a prohráli jsme. Sparta vsadila na sílu, měli tam hodně vysokých hráčů, fyzicky odolných a dobře připravených. Byl to spíš takový boj než nějaký hezký fotbal, šancí moc nebylo. Ve druhé půli Sparta hodně vsadila na defenzivu, hrála z hlubokého boku. Snažili jsme se hru otáčet, hledali skulinky. Měli jsme nějaké šance - Vlkanova, Hejda ze standardky, Mosquera. Bohužel jsme branku nedali.".

ČTK
06.11.202209:54

Jelínkovi se nelíbily některé výroky sudích

Zlín ztratil v Ďolíčku dvougólové vedení a prohrál, což okomentoval Jan Jelínek: "Je to obrovské zklamání, ztratili jsme dobře rozehraný zápas. Bohemka nás převalila silou a maximálně využila domácí prostředí. To, co tady předvedli diváci, bych si přál u nás také. Dodává to jejich hráčům sílu a obrovsky jim to pomáhá. Myslím si navíc, že pískání rozhodčích nebylo konzistentní, co se týká posuzování některých drobných faulů. Tím se nechci vymlouvat na rozhodčí, ale standardky jsou silná zbraň Bohemky, tím se dostávali do tlaku. Umocní to ještě dlouhé auty, všechno letí do šestnáctky a jsou z toho závary. I když jsme udělali chyby vzadu, tak tohle je určitě cesta. Oproti minulým zápasům jsme zvedli pracovitost a intenzitu, byli jsme i produktivní. O to víc mě mrzí, že odjíždíme bez bodů," hlesnul trenér Ševců.

ČTK
06.11.202208:54

Horejš viní nedisciplinovanost Sejka

David Horejš byl po porážce v Olomouci naštvaný na svého útočníka Václava Sejka, jenž se v první půli nechal vyloučit: "Zápas se nám zkomplikoval hned v úvodu, kdy se smolně zranil Polidar. Měli jsme šanci Michalem Surzynem, pak nás srazila obrovská nedisciplinovanost hráče. To se nemůže stávat, Sejkovo vyloučení bylo hrubým ovlivněním zápasu, budeme to muset řešit. V deseti se nám pak hrálo proti rozjetému soupeři špatně, těžko se s tím dalo něco dělat. Jen za stavu 2:0 jsme měli ještě jednu šanci, ale zápas jsme si prohráli sami. Jsem zklamán."

ČTK
06.11.202208:28

Kladrubský před svým debutem neměl obavy

Jiří Kladrubský, dočasný trenér Českých Budějovic, po cenném vítězství nad Zbrojovkou: "Po odvolání trenéra Webera jsme se snažili něco přenést na hráče a snad se nám to povedlo. Fotbal není složitý, a když máte vnímavé hráče jako máme my, tak jsem neměl obavy. Vysoké napadání, které jsme dnes předváděli, bude v lize platit na každého soupeře. Škoda, že jsme brzy po začátku druhého poločasu inkasovali. Pak jsme byli trochu nervózní. A infarktový byl také závěr. Ale pořád jsem klukům věřil a taková výhra potěší. Navíc my jsme ji doma potřebovali, protože jsme to předtím výsledkově nezvládali. Jako hráč si nepamatuju, že bychom poprvé doma zvítězili až v posledním podzimním zápase. Ale zaplaťpánbůh za tu výhru. Tohle utkání jsme potřebovali zvládnout a teď můžeme jet s čistou hlavou příští týden na Spartu."

ČTK
05.11.202221:38

Správná reakce po derby, chválil Priske

Sparta zvítězila 1:0 na hřišti vedoucí Plzně, které tím ukončila rekordní sérii 35 ligových zápasů bez porážky. "Bezpochyby to byla správná reakce na prohrané derby. Vždycky je těžké rozhodnout se něco změnit, ale cítil jsem, že musíme něco udělat jinak, pokud tady chceme vyhrát. Jak jsem slyšel, tak Spartě se to v Plzni nepovedlo 11 let. Mám velký respekt k Plzni a trenéru Michalu Bílkovi. Viděl jsem velkou mašinu, která v lize jede od vítězství k vítězství. Byl to těžký zápas. Nejdůležitější je, že jsem u hráčů viděl emoce, srdce, touhu a odvahu odehrát takový zápas. Za takový výkon dávám svým hráčům ten největší kredit," pochvaloval si po zápase trenér Brian Priske.

ČTK
05.11.202219:58

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Bohemians 1905 - Zlín 3:2 (55. Křapka, 67. Hůlka, 86. Květ - 30. Fillo, 36. Čanturišvili), České Budějovice - Brno 3:2 (45+2. Havel, 59. vlastní Hlavica, 81. z penalty Hora - 47. Ševčík, 85. Texl), Olomouc - Jablonec 3:0 (32. Zifčák, 54. Spáčil, 71, z penalty Chytil), Plzeň - Sparta 0:1 (82. Pavelka).

05.11.202218:51

Plzeň hraje se Spartou bez gólu

Poločasový výsledek dnešního šlágru české ligy: Plzeň - Sparta 0:0.

05.11.202218:44

Silný nedohrál kvůli zranění

Zlín neudržel dvougólový náskok na půdě Bohemians 1905 (2:3), navíc přišel o Jana Silného. Kmenový útočník Jablonce musel po dvaceti minutách vystřídat ze zdravotních důvodů.

idnes.cz/fotbal
05.11.202217:02

Sestavy: Plzeň - Sparta

Základní sestavy pro dnešní šlágr FORTUNA:LIGY:
Plzeň:
Staněk - Havel, Pernica, Hejda, Jemelka - Kalvach, Bucha - Jirka, Vlkanova, Mosquera - Chorý.
Sparta: Kovář - Vitík, Sørensen, Panák - Mejdr, Pavelka, Sadílek, Zelený - Kuchta, Čvančara, Haraslín.

03.11.202216:46

Slavia a Sparta zaplatí po derby pokutu

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace potrestala Slavii a Spartu pokutou 40 tisíc korun za nevhodné chování jejich fanoušků při pražském derby ve 13. kole první ligy. Komise o tom informovala v komuniké.

Slavia jako pořadatel utkání porušila své povinnosti tím, že diváci na tribuny v Edenu pronesli a použili pyrotechniku a urážlivě pokřikovali na adresu úhlavního rivala. Sparťanští příznivci se navíc provinili vhazováním předmětů na hrací plochu a poškozením zařízení stadionu. Domácí Slavia v derby zvítězila 4:0.

ČTK
30.10.202218:57

Olayinka odehrál 100. ligový zápas za Slavii

Slavia ve vršovickém derby rozstřílela Bohemians 1905 (4:1), na čemž se dvěma góly podílel Peter Olayinka. Nigerijský křídelník tím stylově oslavil 100. ligový start v červenobílých barvách.

30.10.202216:58

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Bohemians 1905 - Slavia 1:4 (2. Květ - 3. a 79. Olayinka, 30. Jurečka z penalty, 76. Lingr), Teplice - Olomouc 2:1 (22. Žák, 61. Gning - 14. Růsek), Zbrojovka Brno - Liberec 3:0 (51. Šural, 59. Ševčík, 72. Řezníček).

29.10.202219:52

Výsledky sobotních zápasů české ligy: Baník Ostrava - Mladá Boleslav 3:1 (22. Frydrych, 52. Fleišman, 59. Almási - 90. Mašek), Hradec Králové - Pardubice 1:3 (58. Kubala - 50. a 76. Janošek, 71. Černý), Jablonec - České Budějovice 3:0 (29. Šulc, 76. Chramosta z penalty, 90+4. Černák), Zlín - Plzeň 0:3 (20. a 68. Jirka, 51. Chorý).

28.10.202211:32

Bohemians 1905 dvakrát bez Jánoše

V sestavě Bohemians 1905 se dvakrát neobjeví Adam Jánoš, záložník dostal trest za červenou kartu z utkání s Mladou Boleslaví.