Zbytečná porážka a hloupý gól, rozčiloval se Rada po další prohře

Za zbytečnou označil trenér jabloneckých fotbalistů Petr Rada prohru 0:1 ve čtvrtém kole nejvyšší soutěže na hřišti Teplic. Třetí tým minulého ročníku doplatil na hřišti severočeského rivala na branku Štěpána Krunerta z 10. minuty a nevyhrál tak v domácí soutěži již třetí zápas po sobě...

FORTUNA:LIGA - souhrn 4. kola: Plzeň se osamostatnila na čele

Plzeň zvítězila v Liberci a po čtyřech kolech se s plným bodovým ziskem osamostatnila na prvním místě. Slavia veze tři body z Mladé Boleslavi a zůstává po třech kolech stoprocentní. Naopak Sparta ztratila první body za remízu s Bohemians. Ostrava i do třetice vyhrála, tentokrát nad Pardubicemi. Slovácko si poradilo s Hradcem Králové. První body v sezoně mají Teplice, které udolaly Jablonec. Zlín pro změnu otočil duel na hřišti Karviné...

Střelec a hříšník Mareček sledoval závěr zápasu na telefonu s trenérem Svědíkem

Na první ligový gól v kariéře dlouho nezapomene záložník Slovácka Daniel Mareček. Třiadvacetiletý záložník rozhodl o domácí výhře 1:0 nad nováčkem Hradcem Králové ve vyhroceném zápase čtvrtého kola. Radost však Marečkovi zkalila následná červená karta, kterou po něm dostal i trenér Martin Svědík. Oba slováčtí hříšníci pak sledovali konec utkání v šatně u přenosu na mobilním telefonu.

Taktická nedisciplinovanost, zlobil se Weber po nevzládnutém závěru se Zlínem

Za důsledek hrubé taktické nedisciplinovanosti označil trenér karvinských fotbalistů Jozef Weber nepovedený závěr utkání 4. kola nejvyšší soutěže se Zlínem, po němž jeho tým inkasoval rozhodující branku na 2:3. Slezané vedli v zápase už 2:0, v posledních 31 minutách ale duel ztratili a třetí gól obdrželi ve druhé minutě nastaveného času.

Otočili jsme to díky Csaplárově pasti, řekl po obratu v Karviné zlínský Fillo

Šťastný z úspěšného obratu i branky, která ho pomohla nastartovat, byl po utkání 4. kola nejvyšší soutěže záložník Zlína Martin Fillo. Právě jeho trefa proti Karviné na 1:2 dodala v 59. minutě "Ševcům" novou energii a ti si nakonec odvezli po obratu ze Slezska výhru 3:2.

Dostál: Gól proti Spartě je pro každého hráče něco extra, už mi ho nikdo nevezme

Prvním ligovým gólem po téměř roce pomohl obránce Martin Dostál ve 4. kole nejvyšší fotbalové soutěže Bohemians 1905 k domácí remíze 1:1 se Spartou. Jakožto slávistický odchovanec si branky proti Letenským vážil o to víc. Mrzelo ho, že "Klokani" vytěžili z pražského derby jen bod, jelikož podle něj mohli vyhrát.

FORTUNA:LIGA - preview 4. kola: Dva zápasy na severu Čech

Plzeň vydřela postup přes TNS a nyní se musí rychle přeladit na ligu, dnes cestuje do Liberce, v severočeském derby si to pak rozdají Teplice a Jablonec. Slovácko bude favoritem souboje s Hradcem Králové, Ostrava chce povedený vstup do sezony ještě vylepšit proti Pardubicím.

Na druhé straně by ten gól platil, mínil mladoboleslavský Karafiát

Fotbalisty Mladé Boleslavi rozzlobilo, že sudí Miroslav Zelinka v utkání 4. ligového kola proti Slavii po zásahu videorozhodčího odvolal za stavu 0:0 gól domácího křídelníka Jiřího Skaláka. Podle obránce Ondřeje Karafiáta by na opačné straně branka platila. Pražané v dalším průběhu zápasu potvrdili roli favorita a zvítězili.

Jemelka se vrátil na ligové trávníky a gólem přispěl Olomouci k remíze

Poprvé po návratu z hostování v belgické Lovani a po doléčení svalového zranění se Václav Jemelka objevil na prvoligovém trávníku. V dresu Olomouce dal gól, kterým domácímu celku pomohl k remíze 3:3 s Českými Budějovicemi.

Slavisté se představí v Mladé Boleslavi, Spartu čeká derby na Bohemians

Osmi zápasy 4. kola pokračuje o víkendu první ligy. Mistrovská Slavia se po úterním vypadnutí s Ferenvárosem Budapešť ve 3. předkole Ligy mistrů představí v Mladé Boleslavi, Spartu po vyřazení s Monakem ve stejné soutěži čeká pražské derby na hřišti Bohemians 1905. Plzeň po postupu do 4. předkola Evropské konferenční ligy hraje v Liberci. Další pohárový zástupce Jablonec se utká s Teplicemi, které jako jediné v ligové sezoně ještě nebodovaly.

Jablonec dostal za vstup Pelty do kabiny rozhodčích pokutu 100 tisíc korun

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) udělila Jablonci pokutu 100 tisíc korun za to, že šéf klubu Miroslav Pelta navštívil v poločase nedělního utkání 3. kola první ligy s Bohemians 1905 kabinu rozhodčích. Severočeši porušili povinnosti pořadatele tím, že nezamezili vstupu nepovolaných osob k sudím. Samotný Pelta se podle stávajícího disciplinárního řádu neprovinil. Komise o tom informovala v tiskové zprávě.

Fortelný bude opět hostovat ze Sparty v Teplicích

Záložník Jan Fortelný opět odchází ze Sparty hostovat do Teplic, kde už strávil většinu minulé sezony. Na severu Čech bude dvaadvacetiletý pražský rodák působit do konce ročníku.

Teplice vyjádřily nespokojenost s výsledky, ke změnám ale nesáhly

Vedení Teplic vyjádřilo hrubou nespokojenost se začátkem sezony, k personálním změnám však zatím nesáhlo. Po úterním zasedání i setkání se sportovním vedením v čele s trenérem Radimem Kučerou plánuje představenstvo klubu jednat s nejzkušenějšími hráči a věří ve zlepšení v příštích třech ligových zápasech.