Gólman Kolář má po duelu v Karviné zlomené žebro, Kúdela bude mimo tři týdny

Brankář Slavie Ondřej Kolář si z nedělního utkání 6. kola první ligy v Karviné odnesl zlomené žebro. Jak dlouho bude šestadvacetiletý gólman mimo hru, klub neuvedl. Obránce Ondřej Kúdela bude kvůli poraněnému kotníku bez tréninku zhruba tři týdny. Český šampion o tom informoval na svém twitterovém účtu.

Kúdela má podle Trpišovského problém s kotníkem, zatím je o berlích

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský zatím neví, jak vážně se v utkání 6. ligového kola v Karviné zranil obránce Ondřej Kúdela. Stoper Pražanů musel po odkopu v závěru první půle kvůli problémům s kotníkem střídat a zatím nemůže chodit. Ohrožena je jeho účast v české reprezentaci, která se v pondělí sejde v Praze před zářijovými zápasy.

Sima má podle Trpišovského ze Slavie namířeno do anglické ligy

Senegalský fotbalista Abdallah Sima zřejmě opustí Slavii a zamíří do anglické ligy. Po dnešním utkání 6. ligového kola v Karviné o tom informoval trenér Pražanů Jindřich Trpišovský. O jaký klub se jedná, kouč nespecifikoval, podle iSport.cz jde o Brighton.

FORTUNA:LIGA - souhrn 6. kola: Slavia přišla o výhru v Karviné

Slovácko přehrálo Pardubice a bodově se dotáhlo na Spartu, která však kontrovala těsnou výhrou nad Českými Budějovicemi. Z extrému do extrému jde Jablonec, mizerný týden za sebou má Plzeň a o moc lépe na tom není ani Slavia, ta jen remizovala v Karviné.

Rada dal proti Plzni svůj nejhezčí gól, kouč ho přitom chtěl stáhnout už po půli

Jakub Rada z Hradce Králové označil svůj vítězný gól proti Plzni v zápase 6. kola první ligy (1:0) za nejhezčí v kariéře. K výstavní střele se přitom v 58. minutě vůbec nemusel dostat, protože trenér východočeského nováčka Miroslav Koubek přemýšlel, že záložníka stáhne ze hry už po prvním poločase.

Novým trenérem Liberce se stal Luboš Kozel

Novým trenérem Liberce se stal Luboš Kozel, který naposledy vedl Baník Ostrava. Padesátiletý kouč už v minulosti dělal ve Slovanu asistenta. Severočeské mužstvo, jemuž patří po šesti kolech ligové sezony poslední místo, převezme v úterý. Klub o tom informoval na svém webu.

Holeňák chtěl uspět i za odvolaného Hoftycha, nového kouče čeká příští týden

Trenér libereckých fotbalistů Miroslav Holeňák přiznal, že by případné vítězství nad Zlínem v 6. ligovém kole věnoval ve čtvrtek odvolanému kouči Pavlu Hoftychovi. Na adresu svého předchůdce měl připravenou i speciální řeč. Severočeši však v duelu se "Ševci" neuspěli a po prohře 0:1 jsou dál s jedním bodem na dně ligové tabulky. Nový trenér by podle Holeňáka mohl mužstvo převzít příští týden.

FORTUNA:LIGA - preview 6. kola: Slavia nastoupí v Karviné, Jablonec jede na Hanou

Pohárová zklamání budou v domácí ligové soutěži vstřebávat fotbalisté Slavie i Plzně. Mistr nastoupí na půdě Karviné, které dokáže doma favority potrápit. Plzeň, pro kterou nezdar v Sofii na rozdíl od sešívaných znamenal konec v Evropě, budou hrát v Hradci Králové. Dalšího pohárového zástupce Jablonec čeká duel v Olomouci. Bohemians hostí Teplice.

Kluci v kabině mi říkali, že jsem "PoloSchick", prohlásil Petržela

Povedeným lobem z hranice pokutového území rozhodl fotbalista Milan Petržela už ve 14. minutě zápasu 6. ligového kola s Pardubicemi o výhře Slovácka. Tým z Uherského Hradiště v tu chvíli zvýšil na 2:0, Východočeši po přestávce už pouze snížili. Spoluhráči si po utkání dělali z Petržely srandu, že tak trochu napodobil gól Patrika Schicka z téměř poloviny hřiště proti Skotsku na posledním mistrovství Evropy.

Diskutabilní, zlobil se po vyloučení Koscelníka liberecký Knobloch

Za hodně diskutabilní označil liberecký brankář Milan Knobloch vyloučení svého spoluhráče Martina Koscelníka v utkání 6. ligového kola se Zlínem. Ten dostal v 69. minutě po zhlédnutí videa od rozhodčího Dalibora Černého červenou kartu za šlápnutí na Vachtanga Čantarušviliho. Knobloch se s trenérem Miroslavem Holeňákem shodli, že tento verdikt zápas výrazně ovlivnil...

Plzeň a Slavia si v lize chtějí spravit chuť po pohárových nezdarech

První liga pokračuje víkendovým šestým kolem. Plzeňští lídři tabulky po čtvrtečním vyřazení z Evropské konferenční ligy s CSKA Sofia vyzvou v Mladé Boleslavi nováčka Hradec Králové. Mistrovská Slavia, která zase nezvládla odvetu 4. předkola Evropské ligy proti Legií Varšava, rovněž v neděli nastoupí v Karviné.

V Plzni bude do konce sezony hostovat bývalý reprezentant Sýkora

Záložník Jan Sýkora se stal novou posilou Plzně. Bývalý český reprezentant přichází z Lechu Poznaň na hostování do konce sezony. Opačným směrem míří Adriel Ba Loua, jehož přestup za 1,2 milionu eur (30,5 milionu korun) oznámila Viktoria už dříve. Západočeský klub o Sýkorově příchodu informoval na svém webu.

Pohodové výhry obou pražských "S" aneb Události 5. kola FORTUNA:LIGY

Už zítra vykopne šesté kolo nejvyšší české soutěže, poslední před reprezentační přestávkou, stále ale ještě máme čas na rekapitulaci toho uplynulého. V něm k žádným nečekaným klopýtnutím favoritů nedošlo, s čistým kontem zvítězily Slavia, Sparta i Plzeň.

Liberec se po špatném úvodu sezony rozloučil s trenérem Hoftychem

Slovan Liberec nezvládl vstup do nové sezony a na špatné výsledky doplatil Pavel Hoftych, trenér se s vedením dnes dohodl na rozvázání spolupráce. Pod Ještědem získali jenom jeden bod, poslední kapkou bylo včerejší překvapivé vyřazení z domácího poháru...