Tvrdoň byl rád za první šanci v sezoně a stal se hráčem utkání

Při zranění jedničky Jindřicha Staňka dostal Marián Tvrdoň v brance přednost před letní posilou Martinem Jedličkou a několika zákroky pomohl fotbalistům Plzně k remíze 1:1 na půdě Bohemians 1905 v 10. kole první ligy. Osmadvacetiletý slovenský gólman si premiérový start v této sezoně nejvyšší soutěže užil.

Ve druhé půli jsem ukázal, že starý Kuchta se vrací, řekl sparťanský útočník

Premiérovou soutěžní trefou za Spartu vystřelil útočník Jan Kuchta svému týmu v 10. kole první ligy triumf 2:1 nad Hradcem Králové. Český reprezentant přiznal, že z něj spadl tlak po delším čekání na gól a věří, že po výkonu ve druhém poločase se vrací jeho "staré" já. Totéž si myslí i trenér Pražanů Brian Priske.

FORTUNA:LIGA - preview 10. kola: Slavia snižuje manko

Plzeň včera jenom remizovala s Bohemians a nabídla šanci Slavii, kterou nečeká nic snadného, Liberec totiž letos má velmi dobrou formu. Slovácko nevyhrává a černou sérii by rádo ukončilo ve Zlíně, Jablonec se střetne s Brnem, poslední Pardubice cestují do Teplic...

Obě branky Sparty byly neregulérní, cítím hořkost, řekl trenér Hradce Koubek

Trenér Hradce Králové Miroslav Koubek označil obě branky Sparty, díky kterým navzdory oslabení porazila jeho tým v 10. kole první ligy 2:1, za neregulérní. Nechápal především druhý inkasovaný gól, jemuž podle dostupných záběrů předcházel ofsajd střelce Jana Kuchty po pravděpodobné teči Ladislava Krejčího mladšího.

Podle Bílka měla Plzeň kopat penaltu, kouč Bohemians by ji považoval za přísnou

Trenér Michal Bílek se po remíze 1:1 domníval, že fotbalisté Plzně měli v utkání 10. kola první ligy na půdě Bohemians 1905 po zákroku na Václava Pilaře v 54. minutě zahrávat penaltu. Kouč lídra tabulky a obhájce titulu byl rozladěný, že se rozhodčí Miroslav Zelinka nešel na situaci podívat ze záznamu. Trenérovi Pražanů Jaroslavu Veselému by pokutový kop přišel přísný.

Plzeň se v lize představí na hřišti Bohemians, Slavia hostí Liberec

Po reprezentační přestávce o víkendu pokračuje první liga. Vedoucí Plzeň v sobotním utkání 10. kola hraje v Ďolíčku s pátými Bohemians 1905. Druhá Slavia v neděli přivítá čtvrtý Liberec. Třetí Sparta o den dříve doma zkusí přerušit sérii pěti remíz proti sedmému Hradci Králové.

Plzni se zranil brankář Staněk, vynechá minimálně Bohemians

Brankář Jindřich Staněk se během reprezentačního srazu zranil a Plzni bude podle klubového webu chybět minimálně v sobotním ligovém utkání na hřišti Bohemians 1905. Nejistý je i start šestadvacetileté gólmanské jedničky Viktorie v úterním venkovním zápase skupiny Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov.

Nejlepším hráčem ligy za září byl Chorý, trenérem Bílek

Hráčem měsíce v první lize se stal plzeňský útočník Tomáš Chorý. Jeho kouč z mistrovské Viktorie Michal Bílek za září zvítězil mezi trenéry a připsal si čtvrtý triumf v anketě za sebou. Výsledky zveřejnila Ligová fotbalová asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže.

Baník Ostrava musí kvůli přerušení utkání s Pardubicemi zaplatit 90 tisíc

Ostrava musí zaplatit 90 tisíc korun za to, že její fanoušci přerušili utkání proti Pardubicím (3:0) kvůli použití pyrotechniky na více než pět minut. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) potrestala pokutou další tři týmy, všechny situace se odehrály v 8. kole. Informovala o tom v komuniké.

Podle komise rozhodčích sudí v Plzni správně nařídil penaltu a vyloučil Santose

Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR sudí Slavii v úvodu nedělního utkání 9. ligového kola v Plzni nepoškodili. Hlavní Petr Hocek na přelomu první a druhé minuty správně nařídil penaltu pro Viktorii a vyloučil obránce Pražanů Eduarda Santose. Komise to uvedla v komuniké.

Plzeňský agent Santos v akci aneb Události 9. kola FORTUNA:LIGY

Pátou remízu v řadě zaznamenala v 9. kole FORTUNA:LIGY Sparta Praha, která doma hrála 1:1 s Baníkem Ostrava. To Viktoria Plzeň porazila v souboji o první příčku Slavii Praha 3:0, a to i díky červené kartě svého bývalého hráče Eduarda Santose ze druhé minuty.

Etická komise zahájila řízení se Slavií a sportovním ředitelem Bílkem

Etická komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) zahájila řízení s pražskou Slavií a jejím sportovním ředitelem Jiřím Bílkem. Klub a jeho funkcionář čelí podezření z narušení regulérnosti dvou zápasů vršovické rezervy v třetí lize, které se odehrály v září 2019. Komise o tom informovala v komuniké. Slavia se hodlá bránit a věří, že všechna obvinění se ukážou jako nepravdivá.

Plzeň se musí ve zbytku podzimu obejít bez Sýkory

Plzni do konce podzimní části sezony nepomůže zraněný Jan Sýkora. Viktoria o tom informovala na klubovém webu. Osmadvacetiletý člen širšího kádru reprezentace si v nedělním ligovém šlágru proti Slavii (3:0) poranil koleno.

Nedokážeme se ponaučit z vlastních chyb, zlobil se Tecl

Slávistický kapitán Stanislav Tecl si po porážce 0:3 v Plzni ve šlágru 9. kola první ligy neuměl vysvětlit chybu z úvodní minuty, po níž dostal hostující stoper Eduardo Santos červenou kartu a Viktoria zahrávala penaltu. Dvaatřicetiletý útočník nedovedl pochopit, že Pražané podobně zaváhali v krátké době už poněkolikáté...

Bílek po Slavii: Ligu jsme výborně rozehráli, ale mluvit o titulu je předčasné

Plzeňský trenér Michal Bílek si po domácím vítězství 3:0 nad Slavií ve šlágru devátého kola první ligy pochvaloval, jak úřadující mistři rozjeli novou sezonu. Západočeši vedou tabulku o tři body před pražským rivalem a navíc mají k dobru odložené utkání s Brnem, podle bývalého reprezentačního kouče je ale předčasné hovořit o titulu.